Fanúšikovia Plzne nezvládli prehru so Spartou, vážne zranili tínedžerku
zdroj: twitter.com

Viktoria Plzeň prehrala dôležitý zápas 24. kola českej Fortuna ligy na pôde pražskej Sparty 0:4. Priaznivci hostí túto nádielku evidentne neuniesli. Desať minút pred koncom stretnutia hlavný rozhodca musel hru prerušiť a hráčov poslať do kabín. Sektor hosťujúcich fanúšikov vypratala polícia, ešte pred tým však hodená svetlica do domáceho sektoru vážne poranila 15-ročné dievča.

Priaznivci Plzne vytvárali dusnú atmosféru už v prvom polčase, na štadióne vybuchovala pyrotechnika. Situáciu pozorne monitorovala polícia, fanúšikov hostí nevyviedli. To však bola chyba. V 80. minúte totiž frustrovaní tiežfanúšik Viktorie hodil do sektoru domácich svetlicu. Zranili sa tri osoby, najhoršie je na tom 15-ročné dievča, ktoré s poraneným okom museli previezť do nemocnice.

zdroj: Twitter/Policie ČR
zdroj: youtube.com

Polícia zadržala dve osoby podozrivé zo spáchania trestného činu výtržníctva a 21 osôb podozrivých z priestupku. Vinníkovi, ktorý zranil tínedžerku, hrozí až desaťročné väzenie.

"Za tento bezohľadný čin sa chceme ospravedlniť a zároveň deklarovať, že takéto osoby nepovažujeme za svojich fanúšikov. Podnikneme všetky kroky, aby sme im zamedzili vstup na všetky zápasy Viktorie," reagoval na správanie sa svojich priaznivcov plzenský klub.