ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Róbert Vittek naznačil koniec kariéry: Rozlúčku som si predstavoval inak
zdroj: TASR

Róbert Vittek naznačil koniec kariéry: Rozlúčku som si predstavoval inak

Bude to už pomaly rok, čo je Róbert Vittek bez klubu. Niekdajší reprezentačný kanonier sa po minulej sezóne nedohodol s bratislavským Slovanom na novej zmluve. Odvtedy čaká na vhodnú ponuku.

Rodák z Bratislavy je odchovancom „belasých“ a v Slovane chcel kariéru nielen odštartovať, ale i ukončiť. Zdá sa, že to tak i bude, hoci nie úplne podľa plánov. Čoskoro 37- ročný útočník (nar. 1. apríla 1982) sníval o bodke na novom Tehelnom poli. „Bol som na otvorení štadióna na Tehelnom poli, žiaľ, iba v hľadisku. Radšej by som si tú atmosféru užil na ihrisku,“ priznal Vittek pre pondelkové vydanie denníka Šport.

V Slovane sa dobre stavaný zakončovateľ prebojoval do A-tímu z dorastu, po štyroch rokoch medzi mužmi prestúpil do nemeckého Norimbergu. Neskôr pôsobil i vo francúzskom Lille, tureckých celkoch Ankaragücü, Trabzonspor a Istanbul BB, aby sa v roku 2013 vrátil do Slovana. V roku 2016 ešte Vittek krátko pôsobil v maďarskom Debrecíne, no jeho posledným klubom bol opäť Slovan. A zdá sa, že ďalší hráčsky kontrakt už nepodpíše.

„To by som aj ja rád vedel… Som realista, vyzerá to tak, že kariéra je už asi naozaj ukončená. Rozlúčku som si ale predstavoval inak. V kondícii sa stále udržujem, ale v mojom veku si už je ťažké nájsť mne vyhovujúci klub. Nejaké ponuky som síce dostal, ale nemienil som ukončiť kariéru v nižšej súťaži,“ dodal pre Šport autor 23 reprezentačných gólov, z toho štyroch na svetovom šampionáte v JAR.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk