ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín v Bardejove až s troma vylúčenými, búrili sa aj fanúšikovia Partizána
zdroj: ahojbardejov.sk

Šamorín v Bardejove až s troma vylúčenými, búrili sa aj fanúšikovia Partizána

Tak toto sa len tak nevidí. Dôležitý druholigový zápas medzi Bardejovom a Šamorínom poznačili až tri červené karty pre hostí. Napriek tomu, že domáci hrali polhodinu v presile jedenástich proti ôsmim, presadiť sa dokázali až v samom závere. Po tesnom víťazstve 1:0 si Partizán vylepšil pozíciu v boji o záchranu v súťaži.

Ako prvý sa pod sprchy porúčal Marián Štrbák, ktorý podľa oficiálneho zápisu „hral surovo a hráča súpera zasiahol nadmernou silou do oblasti predného stehenného svalu“. Žltú kartu dostal za „kritiku rozhodcu“ brankár hostí Matúš Ružinský. V prvom polčase sa pred očami zažltilo i ďalšej dvojici hostí, Gabriel Pereira Minas dostal kartu za „predstieranie priestupku v pokutovom území“ a Adrián Kopičár za „držanie súpera“. Tesne pred prestávkou navyše domáci dostali možnosť kopať diskutabilný pokutový kop, ten ale Milunovićovi perfektne zneškodnil Ružinský. Neubehlo ani dvadsať minút z druhého polčasu a Kopičár s Gabrielom videli druhé žlté karty, obaja za „kopnutie do súpera riskantným spôsobom“, a zápas sa pre nich skončil.

Bardejovčania hrali od 65. minúty v málo vídanej presile, no tú nedokázali dlho zužitkovať. Presadili sa až v poslednej minúte riadneho hracieho času, o tesnom víťazstve 1:0 rozhodol Dávid Berežný, hoci hostia sa u rozhodcov sťažovali, že lopta ešte pred tým preťala čiaru a bola mimo hry. Neúspešne. 

„Pri prvej červenej karte šlo o zákrok na polovici ihriska na stehno, Milunovič má na ňom od kopačiek súpera štyri šrámy. Ďalší dvaja hráči boli napomínaní už v prvom polčase, po zmene strán predviedli zákroky zozadu a rozhodca ich znova ohodnotil žltými kartami. Viac mi to neprináleží rozoberať, ale myslím si, že hráči so žltými kartami by nemali ísť do takých zákrokov,“ cituje denník Korzár domáceho trénera Romana Bertu. Opačný pohľad na vec mal asistent trénera ŠTK Šamorín Juraj Baláž: „Na to, čo sa udialo, sme pripravení neboli. Toto nemalo nič spoločné s fair-play. Máme zranených hráčov a aj hráčov s červenými kartami. Napriek všetkému sme bojovali. Chlapci sa snažili, nepoddávali sa. Ukázali sme pozitívne veci, máme na čom stavať a ideme ďalej. Musíme sa dať dokopy, najmä psychicky, lebo to bolo veľmi ťažké. Musíme počkať na vyjadrenie disciplinárky a prehodnotiť stav zranených hráčov. Jarná časť sa len začína, nič nie je stratené. Musíme ďalej bojovať.“

Vyše sedemsto divákov tak videlo triumf Partizána, no zo štadióna odchádzali prinajmenšom so zmiešanými pocitmi. Svedčia o tom i reakcie na sociálnych sieťach. Isté je, že zápas bude mať dohru za zeleným stolom. O tom, aké verdikty vynesie disciplinárka, vás budeme informovať.

„Bol som na zápase a hanbím sa za Bardejov. Nielen ja, ale aj väčšina rozumných ľudí, ktorí to videli, boli znechutení takýmto správaním. Bola to obrovská hanba a je mi ľúto, že to takto dopadlo,“ napísal na Facebooku fanúšik Partizána Róbert a podobný názor vyjadril i Filip: „Toto, čo sa dnes dialo na štadióne, bola hanba. Chcem, aby sme sa zachránili, ale nie takto. Toto ak videl potencionálny investor, tak určite nepríde. Partizán do toho, ale férovo!“ Inak to videl fanúšik Ľuboš: "Účel svätí prostriedky, tri body sú doma a to je základ."

Šamorínčania cítili po prehre krivdu, za všetko najlepšie hovoria statusy klubu, resp. brankára Matúša Ružinského na Instagrame.

Pozrite si aj zostrih zo zápasu. Aký je váš názor?

zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk