ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Guardiola na odchode zo City? Údajne sa už dohodol so slávnym veľkoklubom
zdroj: TASR

Guardiola na odchode zo City? Údajne sa už dohodol so slávnym veľkoklubom

Dočkáme sa v lete veľkého trénerského zemetrasenia? Pep Guardiola totiž podľa najnovších informácií plánuje opustiť Manchester City. V rozhovore pre rozhlasovú stanicu CRC to prezradil taliansky žurnalista Luigi Guelpa. A nielen to, údajne už mala padnúť aj ústna dohoda s jedným z veľkoklubov.

„Dozvedel som sa, že Pep Guardiola uzavrel s Juventusom ústnu dohodu a mal by tam pôsobiť počas nasledujúcich štyroch rokov,“ povedal reportér Il Giornale, ktorého slová cituje nemecký SportBild. Ako zdroj uvádza Guelpa rovnakú osobu, ktorá informovala o prestupe hviezdneho Cristiana Ronalda do Talianska.

Guardiola má u „Citizens“ platnú zmluvu do roku 2021 a zmena vyzerá na prvý pohľad nepravdepodobne a komplikovane, zaujímavý pohľad však prináša jeho trénerský cyklus. V Barcelone totiž pôsobil štyri roky, následne sa presunul do Bayernu Mníchov, v ktorom pobudol tri sezóny. V Manchestri City pôsobí od roku 2016, na konci sezóny to budú rovnako presne tri roky jeho pôsobenia na Britských ostrovoch. Vynára sa tak otázka, dodrží kontrakt alebo je znova čas na zmenu?

zdroj: twitter.com/BBC Sport

Španielskeho kouča by mohla zlákať aj nová skúsenosť a zmena prostredia, na Apeninskom polostrove totiž doteraz vo svojej úspešnej trénerskej kariére ešte nepôsobil. V Juventuse by okrem iného narazil aj na fenomenálneho Cristiana Ronalda, ktorého dosiaľ ešte nikdy netrénoval. Navyše sa špekuluje, že do tímu talianskeho majstra by mohla zamieriť aj dvojica Marcelo – Isco, ktorá už v Reale Madrid nemá isté miesto v základnej zostave. Tým pádom by sa Guardiola nemohol sťažovať na nedostatok ofenzívnej sily.

Medzičasom priniesol zvesti o odchode Guardiolu i taliansky portál Sport Mediaset, pričom na informácie odkazuje aj množstvo anglických denníkov. Špekulácie podporuje i fakt, že jeho brat Pere, ktorý je zároveň jeho agentom, už viedol rozhovory s predstaviteľmi turínskeho veľkoklubu. Španielsky kouč by tak na lavičke „Starej dámy“ nahradil Massimiliana Allegriho, ktorého pozícia v klube po prehre v úvodnom osemfinálovom zápase Ligy majstrov s Atleticom Madrid už nie je nedotknuteľná. 51-ročný Talian je navyše považovaný za jedného z možných nástupcov Santiaga Solariho v Reale Madrid, ktorého dni na lavičke kráľovského klubu sú po nečakanom vypadnutí s Ajaxom pravdepodobne zrátané.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk