ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Icardi dostal po zranení zelenú, no odmietol trénovať
zdroj: Mauro Icardi. (tasr/ap)

Icardi dostal po zranení zelenú, no odmietol trénovať

Odkedy v polke februára prišiel o kapitánsku pásku, nehral. Oficiálne pre zápal v pravom kolene. Problémy dvadsaťšesťročného argentínskeho útočníka Maura Icardiho v Interi Miláno však nie sú len zdravotné. S klubom odmieta predĺžiť novú zmluvu, kým jeho agentka a manželka zároveň koketuje podľa talianskych médií s Realom Madrid. Po zdravotnom výpadku sa mal Icardi v priebehu týždňa vrátiť do tréningového procesu. Zjavne však pozná svoj zdravotný stav lepšie než lekársky tím Interu.

Keď sa Luciana Spallettiho pýtali po osemfinálovom zápase Európskej ligy na pôde Eintrachtu Frankfurt na zdravotný stav útočného esa Milánčanov, tréner Interu nezahmlieval: „Maura sme sa opýtali, či sa cíti na návrat do tréningového procesu. Doktor povedal, že obdobie nevyhnutné na liečbu už podľa neho uplynulo. Mauro však odvetil: ,Nie, stále cítim bolesť. Ja vám poviem, keď budem pripravený hrať.´ Bol som oboznámený len s tým, čo povedal, a že potom odišiel domov. Zvyšok vám povie riaditeľ Beppe Marotta.“

Zmluva Icardiho na San Siro vyprší v lete 2021. Klub mu ponúkol návrh vylepšenej a dlhodobej spolupráce, no Argentínčan sa do predĺženia kontraktu nehrnie. Dvojnásobný najlepší strelec talianskej ligy chce získavať trofeje, za šesť rokov v Interi si nesiahol na žiadnu. Klub v aktuálnom ročníku nepostúpil zo skupiny Ligy majstrov, v lige je štvrtý s len trojbodovým náskokom pred AS Rím. O Icardiho sa okrem Realu Madrid zaujímajú i viaceré iné európske veľkokluby. Bude spoluhráčom Slováka Milana Škriniara aj v nasledujúcej sezóne? A zasiahne ešte vôbec do tej aktuálnej?

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk