ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rozhodnutie disciplinárky: Pokuty pre Slovan, Trnavu i Hyballu
zdroj: tasr

Rozhodnutie disciplinárky: Pokuty pre Slovan, Trnavu i Hyballu

Čo zápas, to disciplinárne konanie. Aspoň doteraz sa v takom duchu nesie návrat fanúšikov Slovana Bratislava na tribúny. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu žiadala klub o stanovisko k chovaniu sa jeho fanúšikov už po prvom výjazde v jarnej časti Fortuna ligy do Dunajskej Stredy. Priaznivci belasých tam vo svojom sektore rozbili sociálne zariadenie, vykrikovali národnostné a iné urážky. Zväz voči Slovanu nevyvodil žiadnu disciplinárnu sankciu, no ďalšie porušenia pravidiel už priniesli trest.

Slovan hral v druhom jarnom kole v Nitre proti Seredi. Za vulgárne pokriky, rasistické urážky a vhodenie plastových pohárov do ihriska zaplatí za svojich fanúšikov 1 000 eur. Ešte mastnejšia môže byť pokuta za správanie sa priaznivcov lídra Fortuna ligy v domácom derby proti Trnave. Disciplinárka sa bude zaoberať najmä vulgárnymi a rasistickými pokrikmi, no aj vnesením a použitím pyrotechniky. Za pyrotechniku a vulgarizmy svojich fanúšikov zaplatila aj Trnava. Disciplinárka jej po domácom dueli proti Dunajskej Strede vymerala pokutu 500 eur.

Pokutu 200 eur dostal tréner Dunajskej Stredy Peter Hyballa, ktorý príliš emotívne prežíval rozhodujúci gól Kalmára z 97. minúty domáceho zápasu proti Senici. Opustil svoju technickú zónu a vbehol do ihriska. Navyše, Zsolt Kalmár mu bude v najbližšom zápase chýbať, keďže videl už deväť žltých kariet. Nazbieranie piatich kariet vyradilo z posledného kola základnej časti slovenskej ligy aj Máriusa Charizopulosa (Nitra), Sadama Sulleyho (Michalovce), Dávida Richtárecha a Branislava Ľuptáka (obaja Zlaté Moravce).

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk