Makova asistencia Zenitu nepomohla, Semak: Druhý gól nás položil
zdroj: TASR/AP

Zenit Petrohrad si skomplikoval situáciu pred odvetou osemfinále futbalovej Európskej ligy UEFA. Vo štvrtkovom prvom zápase nevyužil domáce prostredie a prehral s Villarrealom 1:3. Nepomohla mu ani asistencia slovenského reprezentanta Róberta Maka.

Ten sa dostal v závere polčasu k odrazenej lopte, netrafil ju však ideálne a jeho pokus "upratal" do bránky hostí Sardar Azmoun, zimná posila z Rubinu Kazaň. Mak hral za ruský klub do 72. minúty.

Domácich môže mrzieť najmä druhý polčas, keď inkasovali dvakrát v priebehu siedmich minút. "Druhý gól nás položil. Súper kontroloval hru, nepustil nás k lopte a my sme sa nedokázali presadiť. Spravili sme veľa chýb. V závere sme síce mali nejaké šance, ale nedokázali sme ich premeniť," povedal na oficiálnom webe Zenitu tréner domáceho tímu Sergej Semak.

Slovenský hráč Zenitu Róbert Mak (vpravo) bojuje o loptu s Pablom Fornalsom z Villarrealu v 1. zápase osemfinále Európskej ligy Zenit Petrohrad - Villarreal CF (foto: TASR/AP)

Ak chcú jeho zverenci pomýšľať na postup do štvrťfinále EL, budúci týždeň musia v Španielsku streliť minimálne tri góly. Hoci na Petrohrad čaká mimoriadne náročná úloha, Semak sa nevzdáva: "Vo futbale je všetko možné. Musíme sa zodpovedne pripraviť a zabojovať."