ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kanonier Strelec verný svojmu menu: Chcem toho dosiahnuť veľa
zdroj: skslovan.com

Kanonier Strelec verný svojmu menu: Chcem toho dosiahnuť veľa

Hoci má stále ešte len sedemnásť rokov a vekovo spadá do kategórie mladšieho dorastu, góly strieľa už medzi staršími. Na jeseň zaznamenal talentovaný Dávid Strelec v prvej lige staršieho dorastu úctyhodných 21 gólov a s prehľadom kraľuje tabuľke strelcov. Nečudo, že v bratislavskom Slovane dostáva príležitosť už i v seniorskom „áčku“.

Svitá nám na lepšie časy? V kategórii U19 dostal počas galavečera Grassroots futbalu 2018 cenu pre najlepšieho hráča Žilinčan Róbert Boženík, v kategórii U17 kraľoval Dávid Strelec zo Slovana. Z hľadiska reprezentácie a budúcnosti slovenského futbalu sú to skvelé správy, tak talentovaných strelcov sme tu totiž roky nemali. Napriek nízkemu veku o sebe obaja dávajú vedieť a existuje veľký predpoklad, že z nich vyrastú streleckí ťahúni národného tímu. 

„Robo Boženík počas jesene ukázal svoje kvality a naznačil potenciál. Už teraz je to kvalitný hráč, ktorému nechýba dravosť a ťah na bránu,“ pochválil v rozhovore pre futbalsfz.sk svojho o dva roky staršieho kamaráta Dávid Strelec a Boženík mu kompliment vrátil: "Dávid je mimoriadny talent, kanonierske schopnosti zdedil po otcovi, bývalom ligovom hráčovi. Mal som možnosť bližšie ho spoznať a sledovať na prvom spoločnom reprezentačnom zraze. Páči sa mi jeho výber miesta, zakončenie a čo je jeho veľkou výhodou, je to v pozitívnom slova zmysle, flegmatik. Či dá gól, alebo zahodí šancu, stále je v pohode. Ak bude na sebe pracovať, vyrastie z neho top útočník.“

Dávid Strelec
Dávid Strelec (foto: Roman Ferstl/SFZ)

Dávid Strelec začal s futbalom v šiestich rokoch, je odchovancom Slovana. Na jeseň si odkrútil ligový debut na pôde Michaloviec, nastúpil i v zápasoch proti Ružomberku a Žiline, pričom sa stal posledným strelcom gólu Slovana počas éry pôsobenia na štadióne na Pasienkoch. „Bol to výnimočný moment, zmocnili sa ma neopísateľné pocity. Mám radosť z každého gólu, tento prikrášlil výsledok a potešil, aj keď nepatril do kategórie rozhodujúcich. Mal však inú príchuť. Mojim cieľom bolo skórovať v drese Slovana v každej kategórii. Chýbal mi už len ten seniorský. Som rád, že po zápase so Žilinou môžem povedať, že aj táto úloha je splnená,“ prezradil syn niekdajšieho hráča „belasých“ Milana Strelca, ktorý symbolicky nastúpil i v prvom stretnutí Slovana na novom Tehelnom poli proti Trnave. 

Dávid Strelec zostáva verný svojmu menu, góly strieľa všade, kam príde. V sedemnástich rokoch okúsil aj debut v národnom tíme do 21 rokov, v ktorom sa taktiež uviedol gólovo, keď sa presadil proti juniorskému výberu Fenerbahce Istanbul. „Recept na góly nemám. Obľubujem situácie, kedy môžem ísť do súboja jeden na jedného a pred brankárom už konám podvedome. Ocitnem sa v šanci a podvedomie urobí to čo má automaticky za mňa. Nič špeciálne,“ vysvetlil strelec Strelec, ktorý napriek mladému veku už sníva o tom, že jedného dňa pridá gól i v reprezentačnom „áčku“: „Verím, že raz sa mi môže podariť dosiahnuť aj túto métu. Urobím maximum, aby sa tak stalo, to ostatné je iba na tréneroch. Samozrejme, tak ako každý futbalista, prial by som si raz okúsiť, aké je to nastúpiť na zápas v seniorskej reprezentácii.“

Dávid Strelec
Dávid Strelec (foto: skslovan.com)

Faktom je, že kanonierom sa nikto byť nenaučí, musí sa ako kanonier narodiť. A zdá sa, že Dávid Strelec sa naozaj narodil pod šťastnou hviezdou. Napriek tomu nelieta v oblakoch a ako pravý profesionál si uvedomuje, že cesta k najvyšším métam vedie, bez ohľadu na talent, len cez neustály dril a disciplínu na ihrisku aj mimo neho. „Bez disciplíny a dávok navyše to ešte žiadny futbalista nikam nedotiahol. Ja mám tie najvyššie ciele. Vždy som si ich dával. Urobím v kariére maximum pre to, aby som bol čo najlepší futbalista. Aj preto si pridávam a trúfam si povedať, že môj prístup k tréningom je vzorový. Snažím sa dodržiavať pokyny trénerov, dodržiavam životosprávu, chcem dosiahnuť veľa a viem, že preto budem musieť aj veľa urobiť,“ dodal v rozhovore pre zväzový portál na svoj vek mimoriadne vyspelý futbalista, ktorý má predpoklad na to, aby mu jedného dňa patrila budúcnosť Slovana, ba dokonca i slovenskej reprezentácie. Musí len pokračovať v nastolenej ceste.

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk