ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Pohroní netaja smelé ambície: Chceme postúpiť do najvyššej súťaže
zdroj: fkpohronie.sk

V Pohroní netaja smelé ambície: Chceme postúpiť do najvyššej súťaže

Zatiaľ, čo počas úspešnej jesene sa predstavitelia FK Pohronie nevyjadrovali k otázke možného postupu do Fortuna ligy, pred štartom jarnej časti hovoria o tejto téme úplne otvorene. Líder tabuľky má po vyše polovici sezóny trojbodový náskok pred Liptovským Mikulášom a Skalicou. V klube zo stredného Slovenska veria, že si tento odstup udržia a na konci mája budú oslavovať historický úspech.

Cieľom je postup a zaplnený štadión

Poctivá práca prináša ovocie. Ešte pred rokom Pohronie bojovalo o záchranu v druhej lige, dnes je na čele tabuľky a reálne hovorí o postupe medzi elitu. Napriek úspešnej jeseni sa šírili správy o tom, že Pohronie si Fortuna ligu nebude môcť dovoliť. No zdá sa, že v skromnom klube si na najvyššiu súťaž trúfajú.

„Po minulé obdobia sme dostávali otázky – zachránite sa? Nie je dnes krajšie pýtať sa – postúpite? Sme športovci a hráme o špicu. Môžem prehlásiť, keby sme ostali na postupovom mieste, určite pôjdeme do prvej ligy. Už dnes sa na to pripravujeme,“ vyhlásil na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti predseda správnej rady Bohumil Glezgo a jedným dychom dodal, že predstavitelia klubu hľadajú zdroje, aby mohli dobudovať štadión a splniť všetky podmienky na štart vo Fortuna lige: „Hľadáme také riešenia, aby sme boli v prípade postupu na to pripravení. Takže pre fanúšikov máme odpoveď – určite áno, chceme postúpiť do prvej ligy. Ale musíme skončiť na postupovom mieste. Preto ideme na to len a len športovou stránkou.“

Skúsený tréner Milan Nemec vie, že boj o postup bude ešte náročný, no podľa jeho slov by bolo nefér tvrdiť, že sa Pohronie nechce pobiť o najvyššiu súťaž: „Na súťaž sme dobre pripravení. Presviedčame chalanov, aby si verili a aby sa na futbal tešili, pretože je to najkrajšia hra. Veríme, že prilákame znovu ľudí do hľadiska a dosiahneme to, čo chceme. Nechcem povedať, že ideme postúpiť, ale pokúsime sa o to. Sme v pozícii, kedy by nebolo fér povedať, že chceme hrať o štvrté miesto, my chceme hrať o prvé miesto. Urobíme pre to všetko.“

„Prvoradým cieľom je prilákať čo najväčší počet divákov na štadión a zlomiť rekord, ktorý sme sami vytvorili. Mojim tajným cieľom je mať tu cez dvetisíc divákov na domácom zápase. Ľudí chceme baviť atraktívnou a útočnou hrou. Myslím si, že máme na to všetky predpoklady, pretože mužstvo je silnejšie, ako bolo na jeseň. Dúfame, že sezóna skončí tak úspešne, ako skončila jesenná časť a v máji sa tu všetci budeme radovať z postupu do najvyššej súťaže,“ zaželal si najskúsenejší hráč Pohronia Lukáš Tesák.

Nové posily FK Pohronie
Pohronie v zime opustilo šesť hráčov, no rovnaký počet do tímu pribudol (foto: FK Pohronie)

Zmeny k lepšiemu

Počas zimy došlo v Pohroní k mnohým zmenám a všetci v klube veria, že len zmenám k lepšiemu. Na štadióne prebehli rôzne úpravy, najvýraznejšou bola výmena osvetlenia. Značne sa obmenil i úspešný jesenný káder, odišla až šestica hráčov, no rovnaký počet do tímu pribudol.

„Držali sme sa našej filozofie, a síce, chlapcom, ktorí majú ponuky hrať vyššie súťaže, nebránime odísť. Našou snahou je, aby sa mohol každý rozvíjať,“ netají Bohumil Glezgo. Aj vďaka tomu sa do prvoligovej Podbrezovej presunula trojica Paraj, Špyrka a Pavúk, do Skalice odišiel Frimmel a do druhej poľskej ligy Ďungel. Ich miesta ale zaujali zaujímaví hráči. Zo Skalice sa do Pohronia vrátil Patrik Abrahám, z Prešova prišiel skúsený defenzívny univerzál Ján Dzurík. V klube si veľa sľubujú aj od štvorice mladých talentov Davida Hrnčára zo Slovana Bratislava, Davida Kondrlíka z Dunajskej Lužnej, Stefana Višića z Lučenca a Jakuba Sedláčeka z Podbrezovej.

„Mladých chlapcov, ktorí k nám prišli, sme si vybrali najmä preto, že potrebujeme posilniť v ofenzívnej časti. Aj keď nám odišli kanonieri, možno prichádzajú mladí, neobjavení, ako kanonier z Lučenca Stefan Visić či David Hrnčár, David Kondrlík, Paťo Abrahám tiež nezabudol strieľať góly. Verím, že hráčov, ako je Ďungel, Špyrka, Pavúk a Paraj nám títo hráči plnohodnotne nahradia a budú ešte lepší,“ zaželal si druhý tréner z tandemu Rastislav Urgela, na ktorého slová nadviazal Lukáš Tesák: „Sú to mladí chlapci, ale nie je s nimi problém. Vedia, čo chcú v živote robiť a na svoj mladý vek sú dosť rozumovo vyspelí. Vedia, čo potrebujú na to, aby niečo vo futbale dosiahli. Samozrejme, občas potrebujú dostať, obrazne povedané, po ušiach. Či už od nás, starších hráčov, alebo od trénerov. Zapadli do kolektívu bez problémov, vedia, kde je ich miesto a čo sa od nich očakáva, čo si aj plne uvedomujú a dokazujú to aj v príprave a dúfam, že aj v nadchádzajúcej časti sezóny.“

Prvý zápas jarnej časti odohrá Pohronie v nedeľu 10. marca o 14.30 h, paradoxne, na pôde posledného Trebišova, ktorý má na konte o 23 bodov menej.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk