ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rasistické pokriky fanúšikov Slovana? Ultras všetko popreli
zdroj: TASR

Rasistické pokriky fanúšikov Slovana? Ultras všetko popreli

Oslavy otvorenia nového Tehelného pola dopadli pre bratislavský Slovan na výbornú. Vypredaný štadión, skvelá atmosféra a víťazstvo „belasých“, práve tak si to predstavovali ľudia z klubu i jeho priaznivci. Škvrnou na inak vydarenom predstavení mali byť rasistické pokriky na adresu trnavského stopéra Myentyho Abenu.

Obranca pochádzajúci zo Surinamu je známy svojou tvrdou a nekompromisnou hrou, ktorá hráčom súpera nevonia. Aj v nedeľňajšom šlágri kola neustále tvrdo dostupoval hviezdneho Andraža Šporara, čo sa domácim nepáčilo. Po jednom z ich konfliktov pri postrannej čiare bolo zrazu na štadióne počuť pokrik s rasistickým podtónom „hu-hu-hu“. 

Bezprostredne po zápase sa tento moment stal témou diskusií, neobišli ho ani médiá. Fanúšikovská skupina Ultras Slovan sa aj preto k celej situácii vyjadrila na svojom Facebooku. Jej členovia rázne odmietli, že by na hráča tmavej pleti slovne útočili. Podľa ich slov len ďakovali svojim priateľom z poľského klubu Ruch Chorźow a skandovali „Ruch-Ruch-Ruch“.

„Ocitli sme sa na začiatku novej éry a po včerajšku už vieme, že sme urobili prvý ale veľký krok smerom dopredu. Skvelé choreo, skvelá organizácia, ohne, vlajky, ľudia, fanúšikovstvo atď.

Samozrejme, k výbornému by sa dala pridať aj hviezdička, ktorú však vieme, že budeme môcť dosiahnuť až o čosi neskôr. Čaká nás ešte mnoho práce, ale vieme že spolu sme Slovan, a že spolu to zvládneme.

Nedá nám sa nevyjadriť i k negatívnemu postoju médií, ktoré si namiesto osláv a radosti z návratu na Tehelné Pole zobrali na paškál údajné „hučanie“ či „bučanie“, či nevieme celkom presne čo, na hráča čiernej pleti. Nerozumieme kde, kedy a čo také sa malo udiať. Pravdepodobne títo žongléri s pravdou opäť zapojili svoju fantáziu, niečo si doplnili, niečo si odmysleli a z našej podpory a poďakovaniu sa našim priateľom z poľského klubu Ruch Chorźow, kde sme skandovali RUCH RUCH, RUCH, spravili mediálne HU, HU, HU…

Ich postoj je pre nás veľkým sklamaním, avšak, po tých rokoch už nie prekvapením… Veríme, že každý slušný a rozumný človek si spraví svoj vlastný názor a nenechá sa ovplyvňovať týmito nezmyselnými mediálnymi klamstvami. Ešte raz veľká vďaka všetkým zúčastneným!“ píše sa v oficiálnom stanovisku Ultras Slovan.

zdroj: Facebook/Ultras Slovan official

Isté je, že spomenutý incident bude prešetrovať Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá bude podrobne zisťovať, či priaznivci „belasých“ rasisticky urážali trnavského obrancu čiernej pleti, alebo či naozaj došlo k omylu. O zisteniach disciplinárky vás budeme informovať.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk