ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Úvodné kolo v Banskej Bystrici kvôli Winter Classic v ohrození, v Dukle aj Vaščák
zdroj: bbonline.sk

Úvodné kolo v Banskej Bystrici kvôli Winter Classic v ohrození, v Dukle aj Vaščák

Už v piatok 8. marca odštartuje jarná časť II. ligy. Počasie tento rok praje, a tak by sa nemali úvodné jarné kolá odkladať tak ako v minulej sezóne. Jeden zápas sa ale možno predsa len neodohrá. Duel medzi Banskou Bystricou a Lokomotívou Košice je v ohrození.

Pomocnú ruku podalo aj konkurenčné Pohronie

Trávnik na Štiavničkách má v dôsledku hokejového Winter Classic stále ďaleko od spôsobilosti. Zápas hviezd a ligový duel medzi Banskou Bystricou a Zvolenom sa odohral už pred mesiacom, no ihrisko sa za ten čas nestihlo zregenerovať. „Snaha organizátorov Winter Classic je nedostatočná, a tak sme museli vyvinúť aktivitu my, resp. Záhradnícke a rekreačné služby mesta. Veľmi sympatická bola aj snaha FK Pohronie a konkrétne jeho hospodára Maroša Pažouta, ktorý keď videl na Facebooku, v akom stave je naše ihrisko, ihneď ma kontaktoval, pricestoval na Štiavničky a snažil sa nám poradiť ako len mohol. Pekné gesto od priateľov z konkurenčného klubu. Tu je skutočne vidieť, komu na futbale záleží viac a komu menej,“ priblížil pre bbonline.sk aktuálny stav na štadióne Dukly vedúci A-mužstva Ivan Šimko.

Trávnik na Štiavničkách
Aj takto vyzerá na niektorých miestach trávnik na Štiavničkách týždeň pred štartom jarnej časti (foto: bbonline.sk)

„Vojaci“ už informovali aj oddelenie riadenia súťaží SFZ o tom, že pravdepodobnosť odkladu prvého jarného kola je čoraz väčšia. „Stretnutie s Lokomotívou však podľa súťažného poriadku musíme odohrať najneskôr do 14 dní od pôvodného termínu, čo nám príliš neuľahčuje situáciu, keďže najreálnejší náhradný termín by bol medzi stretnutím so žilinským „béčkom“ u súpera a našim ďalším domácim zápasom s Komárnom. Tam by to znamenalo odohratie dvoch stretnutí v priebehu štyroch dní, čo by bolo náročné nielen pre hráčov, ale extrémne náročné by to bolo aj pre marcový trávnik,” poťažkal si Šimko

Veria, že zvíťazí zdravý rozum

Ani tréner Stanislav Varga nie je zo súčasného stavu trávnika nadšený. „Sme pripravení, že budeme hrať, hoci futbal sa hrá pre divákov a na normálnejšom ihrisku. Dúfam, že zvíťazí zdravý rozum, a budeme pozerať aj na zdravie hráčov, počasie a divákov. Osobne si myslím, že by sme mohli počkať týždeň, keďže sa tu konal Winter Classic a bolo tu veľa ľadu. Dúfam že na to nebudeme tlačiť, len preto aby sa hralo,” dodal kormidelník aktuálne jedenásteho tímu tabuľky.

Blažej Vaščák
Blažej Vaščák bude na jar hosťovať z Michaloviec v Banskej Bystrici (foto: bbonline.sk)

Pre Banskú Bystricu i Lokomotívu Košice pritom pôjde o nesmierne dôležitý zápas. Oba tímy v tabuľke delí len päť bodov. Košičania prezimovali v zóne zostupu na predposlednej pätnástej priečke, „vojaci“ sú na jedenástom mieste, no len s trojbodovým náskokom pred zónou zostupu. 

Výraznou posilou pre štvrtú najslabšiu ofenzívu v súťaži (20 strelených gólov) je príchod skúseného krídelníka či útočníka Blažeja Vaščáka, ktorý bude na strednom Slovensku hosťovať z prvoligových Michaloviec. „Dúfame že mužstvo je pripravené. Myslím si, že všetko tomu nasvedčuje, takže uvidíme v prvom zápase,” doplnil pre bbonline.sk Stanislav Varga.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk