ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ANKETA: Michalík tvrdí, že hral čisto. Moha: Mohol mi zničiť kariéru. Kto má pravdu?
zdroj: Moha a Ľubomír Michalík.

ANKETA: Michalík tvrdí, že hral čisto. Moha: Mohol mi zničiť kariéru. Kto má pravdu?

„Prehrali by sme aj bez môjho vylúčenia, Slovan bol lepší,“ komentoval po sobotňajšom stretnutí 20. kola Fortuna ligy kapitán Serede Ľubomír Michalík. Pre tridsaťpäťročného slovenského stopéra skončil duel po 48 sekundách druhého polčasu. Bezmála dvojmetrový zadák vyštartoval zo stredu obrany k pravej postrannej čiare, kde okrem lopty trafil i členok marockého krídelníka „belasých“ Mohu. Za svoj zákrok inkasoval druhú žltú kartu a musel predčasne z ihriska. Sereď v celopolčasovom oslabení nedokázala vyrovnať, Slovan navýšil náskok na čele súťaže na štrnásť bodov. Názory aktérov na dôležitý moment duelu sa po zápase diametrálne líšili.

Ľubomír Michalík (faulujúci stopér ŠKF Sereď): „Po prvej žltej karte mi rozhodca povedal, že to nebolo kvôli faulu. Ten podľa mňa ani nebol, keďže som vypichol čistú loptu. Pri druhom kartovom zákroku som taktiež trafil loptu. V basketbale by to faul možno bol, no futbal je kontaktný šport. Tu by nemal byť automaticky faul za to, že niekto zakričí. My sme nekričali a fauly nám rozhodca nepískal. Oni si zakričali, myslel som, že Moha má amputovanú nohu, hneď som i volal záchranku. No tak vážne to nebolo, postavil sa na nohy a hral ďalej. Ak sú chlapci zranení, v pohode im zaplatím chirurgický zákrok alebo niečo podobné. Keby som dva takéto zákroky urobil v Anglicku, zatlieskajú mi domáci i hosťujúci fanúšikovia, pretože toto chcú vidieť.“ (ProFutbal)

Moha (faulovaný krídelník ŠK Slovan Bratislava): „V poslednej sekunde som si ho našťastie všimol a aspoň trochu som zdvihol nohu zo zeme. Ak by som ju nechal na zemi, tak sa to mohlo skončiť vážnym zranením, napríklad mi mohol zlomiť členok. V prvej chvíli to bolo veľmi bolestivé, našťastie, po krátkom ošetrení som mohol pokračovať. Nechápem, ako mohol po zápase povedať, že to nebol ani faul. Prešiel 20 metrov, aby ma takto tvrdo trafil v súboji na polovici ihriska, pričom tam bol so mnou ešte aj krajný obranca Serede. Stojím si za tým, že to bol škaredý zákrok, a ak by som si ho v poslednej sekunde nevšimol, mohlo mi prípadné zranenie zničiť kariéru. Bolo to naozaj nebezpečné a nerozumiem, ako to môže kapitán Serede zľahčovať. Celkovo bolo zvláštne, ako sa hráči súpera postavili k zápasu. Často to v súbojoch preháňali s tvrdosťou a môžeme byť radi, že sa nikto z nás nezranil.“ (skslovan.com)

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Myslím, že to bol zákrok na žltú kartu a Ľubo už jednu mal. Ľubo je z minulosti zvyknutý na posudzovanie rozhodcov z Premier League. Tam je to prirodzené, ľudia milujú takéto kontakty a zákroky. Neviem, aká bola intenzita jeho zákroku, aj to rozhodcovia posudzujú. Oni sú na to, aby to riešili, my ich nemôžeme ani kritizovať. Na druhú žltú kartu to, myslím, bolo, tak skúsený hráč by si mal dať pozor.“ (ProFutbal)

zdroj: Prvá žltá karta Michalíka od 21:55, druhá od 50:50. Časy odpovedajú časovej stope videa, nie minutáži v zápase. (huste.tv)

Dostane Michalík trest?
V reportáži zo zápasu sme rozobrali oba kartové momenty Michalíka a vyhodnotili sme, že kým druhú žltú kartu udelil hlavný rozhodca Peter Ziemba správne, k prvej prísť nemuselo. Za reakciu Michalíka na odpískaný faul bola namieste, avšak Michalík predtým vypichol útočníkovi súpera Šporarovi čistú loptu a nefauloval. Michalík verí, že disciplinárna komisia si zákrok na Šporara vyhodnotí ako čistý a zruší udelenie prvej žltej karty za reakciu na nesprávny verdikt. Bývalý hráč anglických klubov Boltonu, Leedsu či Portsmouthu by tak nemusel prísť o prvý z dvoch kľúčových zápasov Serede o účasť v nadstavbe o titul proti Nitre: „Pokiaľ budú normálni a pozrú sa na to normálnymi očami... Ak je toto faul, tak jedine v slovenskej lige. Nikoho som nezranil, nikomu sa nič nestalo, hral som dvakrát loptu. Nebudeme predsa súperovi vytvárať koridor, aby šiel na našu bránu.“

fotot: tasr, skslovan.com
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk