ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sparta plánuje rekonštrukciu tribúny, prvé náhľady vydesili fanúšikov
zdroj: Pelčák a partner architekti

Sparta plánuje rekonštrukciu tribúny, prvé náhľady vydesili fanúšikov

Historicky najúspešnejší český klub Sparta Praha poriadne nastrašil fanúšikov prvými vizualizáciami čiastočnej rekonštrukcie štadióna na Letnej. Podľa nich sa plánuje znížiť kapacita zbúraním časti tribúny, kde pravidelne sídli kotol skalných fanúšikov, cez tribúny by mohli dokonca viesť podporné stĺpy.

Realizácia by mala podľa webovej stránky architektonickej kancelárie Pelčák a partner architekti prebehnúť do roku 2023, jej začiatok zatiaľ nie je známy. Nadviazať má na rekonštrukciu hlavnej tribúny, ktorá bola dokončená v zime 2015. Klub z hlavného mesta Čiech chce zmodernizovať južnú tribúnu prístavbou nových administratívnych a komerčných priestorov. Ich súčasťou má byť aj sieň slávy, ktorá zatiaľ v aréne chýba. Súčasná tribúna stojí na svojom mieste od roku 1994.

Sparta sa pohráva aj s myšlienkou zníženia úrovne ihriska a vybudovaním novej prvej rady pozdĺž všetkých štyroch tribún, vypracované sú tiež návrhy na novú veľkoplošnú obrazovku, ozvučenie i osvetlenie štadióna. Podľa snímkov, ktoré unikli na internet, ale veľká časť novej šesťposchodovej budovy nahrádza tradičné miesto fanúšikovského kotla. Veľká kritika sa na klub valila aj kvôli nepopulárnym nosným stĺpom, ktoré vedú priamo cez stred tribúny a zamedzujú výhľad na ihrisko z viacerých miest.

Vizualizácia: pohľad na Letnú z vonkajšej strany. (foto: sparta.cz)

„Tieto návrhy budú akurát prejednávané vedením AC Sparta Praha, nejedná sa o schválené finálne návrhy,“ krotí negatívne reakcie fanúšikov klub na svojom webe a ubezpečuje, že všetky finančné výhody, ktoré by z nových priestorov Sparta získala, skončia jedine v rozpočte klubu. Klub zároveň ešte pred rekonštrukciou rokuje aj s mestskou časťou ohľadom dlhodobej budúcnosti oblasti na Letnej, kde Sparta už viac ako storočie sídli.

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk