ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kmotrík: Slovan bol vždy orientovaný v prospech fanúšikov
zdroj: TASR

Kmotrík: Slovan bol vždy orientovaný v prospech fanúšikov

V pondelok odznela dôležitá informácia pre fanúšikov - tradičné derby sa najbližší víkend uskutoční a nie je ohrozené. Uviedol to vo svojom stanovisku bratislavský klub ako reakciu na vyjadrenia vedenia Spartaka, ktoré nazvalo Tehelné pole staveniskom.

Spartak v piatok prostredníctvom listu reagoval na výsledky bezpečnostnej porady, po ktorej bolo hosťujúcemu klubu pridelených iba štyristo lístkov, čo z aktuálnej kapacity štadióna nedosahuje ani dve percentá, pričom pravidlá stanovujú až päť percent. Belasí sa aj počas víkendu snažili situáciu vyriešiť a dodatočne Trnave poskytnú aj zvyšný počet vstupeniek, keď prebehnú potrebné úpravy v sektore hostí. ŠK Slovan bol a vždy bude orientovaný v prospech fanúšikov a nikdy nerobil napriek priaznivcom hostí. Na zápasoch, ktoré sa hrali na štadióne Pasienky, sme priaznivcom hostí poskytovali osem percent z celkovej kapacity štadióna. Ani výstup z bezpečnostnej porady nebol mierený voči trnavskému klubu. Mrzí ma, ako bola celá situácia interpretovaná a že niektorí naši fanúšikovia sa dostali do neistoty či sa zápas vôbec uskutoční. Nebol na to pritom jediný relevantný dôvod,“ ubezpečil fanúšikov Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. a zopakoval, že derby sa s určitosťou uskutoční.

Spartak v otvorenom liste reagoval, že do dočasného užívania mala byť podľa ich informácií odovzdaná iba hlavná tribúna Tehelného poľa, štadión mal mať podľa nich viacero nedostatkov, ktoré sú v rozpore s pravidlami. „Odmietame odohrať takýto rizikový zápas na stavenisku, a to najmä z hľadiska bezpečnosti všetkých aktérov, ale hlavne našich hráčov, realizačného tímu a fanúšikov,“ píše sa v piatkovom liste vedenia Spartaka smerovaného na Úniu ligových klubov ako riadiacu organizáciu súťaže, Slovenský futbalový zväz a bratislavský klub. „Štadión nie je stavenisko a dôrazne odmietame tvrdenia o tom, že by bola akokoľvek ohrozená bezpečnosť aktérov stretnutia. Tribúny štadióna sú skolaudované v rámci predčasného užívania podľa platnej legislatívy SR. Tvrdenia o tom, že by mala byť ohrozená bezpečnosť fanúšikov, sú nepravdivé a považujeme ich za nepodložené, zavádzajúce a neférové. Na sektore hostí neprebiehajú hrubé stavebné práce, ale nevyhnutné úpravy na to, aby bola zaručená bezpečnosť pre všetkých fanúšikov na štadióne,“ doplnil Kmotrík. Sektor hostí bude fungovať v dočasnom režime a fanúšikovia nebudú môcť na tribúnu vstupovať s občerstvením. Miesto bezpečnostného skla, ktoré chýba z dôvodu omeškania prác na strane dodávateľa, bude inštalované ochranné pletivo.

Duel 21. kola Fortuna ligy Slovan - Spartak bude prvým majstrovským zápasom na novom Tehelnom poli, odohrá sa v nedeľu 3. marca o 18.00 hod. a v priamom prenosu Dvojky (RTVS) a Orange Sport. Hlavným rozhodcom duelu má byť Pavol Chmura.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

HOKEJ.sk