ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalík o vylúčení proti Slovanu: To sú fauly jedine na Slovensku a v basketbale
zdroj: Ľubomír Michalík vľavo. (tasr/skslovan.com/Miro Gasidlo)

Michalík o vylúčení proti Slovanu: To sú fauly jedine na Slovensku a v basketbale

V Premier League odohral jedenásť zápasov, čelil aj bombardérom Drogbovi, Owenovi či Fernandovi Torresovi. V Anglicku nastúpil behom šiestich rokov na takmer dvesto súťažných zápasov, svojimi fyzickými parametrami budil rešpekt u útočníkov súpera. Bezmála dvojmetrový stopér a bývalý slovenský reprezentant Ľubomír Michalík (35) vzbudzuje rešpekt aj vo Fortuna lige v drese ŠKF Sereď. Veľa rýchlejších vylúčení než to proti Slovanu Bratislava v 20. kole si však nepamätá.

Prvá nie, druhá áno

Michalík skončil v zápase po 48 sekundách druhého polčasu. Sereď po úvodnom dejstve a zásahu Šporara prehrávala 0:1. Tréner Karel Stromšík pripravoval cez polčas plán minimálne na vyrovnanie, no strata skúseného kapitána spravila výrazný škrt. Navyše, prvá žltá karta pre Michalíka bola zvláštna. Stopér v súboji predskočil Šporara a vypichol loptu. Slovinský útočník následne narazil do masívneho tela Michalíka a padol na zem. Rozhodca Peter Ziemba prerušil hru. Podľa zápisu o stretnutí nepotrestal Michalíka za (údajný) faul, no za reakciu na verdikt. „Nešportové správanie - akciou a slovami prejavil nesúhlas s rozhodnutím rozhodcu,“ uvádza sa v zápise.

zdroj: Prvá žltá karta Michalíka od 19:35, druhá od 45:42. Časy odpovedajú minutáži v zápase, nie časovej stope videa. (huste.tv)

„Po prvej žltej karte mi rozhodca povedal, že to nebolo kvôli faulu. Ten podľa mňa ani nebol, keďže som vypichol čistú loptu,“ potvrdil po stretnutí Michalík. Druhý kartový zákrok prišiel po necelej minúte druhého polčasu, keď sa zo stredu obrany vyrútil a pri postrannej čiare zastúpil pravého obrancu Menicha. Otáčajúcemu sa Mohovi ostrým, no presným zákrokom trafil loptu a následne členok. Možno intenzita, akou šiel Michalík do súboja, a následná reakcia Mohu presvedčili Ziembu, aby udelil kapitánovi Serede druhú žltú kartu. Išlo o, bezpochyby, potenciálne nebezpečný zákrok, ktorým mohol protihráčovi spôsobiť i zlomeninu, hlavný arbiter musel reagovať. Druhá žltá karta bola namieste, pre Michalíka po nesprávne udelenej prvej znamenala predčasný odchod z ihriska. Pokiaľ by spomalený záber ukázal, že Michalík mal pri zákroku na Mohu nohu nad zemou, bola by ešte namieste debata o priamej červenej karte. Podľa - na Slovensku obmedzených - dostupných záberov však tomu nič nenasvedčovalo.

Ak je treba, chlapcom zaplatím chirurga

Michalík po zápase nesúhlasil s udelením žltej karty po zákroku na Mohu: „Pri druhom kartovom zákroku som taktiež trafil loptu. V basketbale by to faul možno bol, no futbal je kontaktný šport. Tu by nemal byť automaticky faul za to, že niekto zakričí. My sme nekričali a fauly nám rozhodca nepískal. Oni si zakričali, myslel som, že Moha má amputovanú nohu, hneď som i volal záchranku. No tak vážne to nebolo, postavil sa na nohy a hral ďalej. Ak sú chlapci zranení, v pohode im zaplatím chirurgický zákrok alebo niečo podobné. Keby som dva takéto zákroky urobil v Anglicku, zatlieskajú mi domáci i hosťujúci fanúšikovia, pretože toto chcú vidieť.“

Ľubomír Michalík (vpravo) v súboji s dlhoročným kapitánom Chelsea Johnom Terrym. (tasr/ap)

O reakciu na pozápasovej tlačovke požiadal ProFutbal.sk aj druhú stranu - trénera Slovana Bratislava Martina Ševelu, ktorý zákrok Michalíka videl zblízka: „Myslím, že to bol zákrok na žltú kartu a Ľubo už jednu mal. Ľubo je z minulosti zvyknutý na posudzovanie rozhodcov z Premier League. Tam je to prirodzené, ľudia milujú takéto kontakty a zákroky. Neviem, aká bola intenzita jeho zákroku, aj to rozhodcovia posudzujú. Oni sú na to, aby to riešili, my ich nemôžeme ani kritizovať. Na druhú žltú kartu to, myslím, bolo, tak skúsený hráč by si mal dať pozor.“

Dostane Michalík trest?

Sereď po prehre s neohrozeným lídrom súťaže vypadla z hornej šestky a momentálne je až na ôsmom mieste. Avšak, má rovnaký počet bodov ako siedma Nitra a šiesta Trnava, horšia je len o skóre. A v najbližších dvoch kolách cestuje na vonkajší zápas do Nitry, doma (v Myjave) hostí i druhého priameho konkurenta Trnavu. Zruší disciplinárna komisia Ľubomírovi Michalíkovi automatický jednozápasový trest za dve žlté karty a bude kapitán Serede k dispozícii? „Pokiaľ budú normálni a pozrú sa na to normálnymi očami... Ak je toto faul, tak jedine v slovenskej lige. Nikoho som nezranil, nikomu sa nič nestalo, hral som dvakrát loptu. Nebudeme predsa súperovi vytvárať koridor, aby šiel na našu bránu. Máme ešte zápasy proti Nitre a Trnave, rozdáme si to o hornú šestku na ihrisku. Verím, že to bude férový boj. Iba toto si želám, nič iné,“ uzavrel bývalý osemnásobný reprezentant Slovenska.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk