ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan Bratislava: Derby nie je ohrozené
zdroj: TASR

Slovan Bratislava: Derby nie je ohrozené

K jednej z dvoch hlavných tém dňa v slovenskom futbale sa konečne vyjadril aj subjekt, ktorého stanovisko zaujímalo všetkých asi najviac. Slovan Bratislava upokojuje verejnosť, že najslávnejšie derby Slovenska proti úradujúcemu majstrovi Spartaku Trnava pri príležitosti otvorenia nového Tehelného poľa nie je ohrozené.

„Na bezpečnostnej porade bolo Spartaku Trnava ponúknutých 400 vstupeniek do sektora hostí z dôvodu, že stav sektoru hostí z dneška neumožňuje z bezpečnostných dôvodov poskytnúť viac vstupeniek. Prioritou klubu je zaistiť bezpečnosť pre všetkých fanúšikov, a to tých v sektore hostí i fanúšikov na celom štadióne,“ píše sa v oficiálnom stanovisku ligového lídra na klubovom webe „belasých“.

„Vyvraciame nepravdivé informácie zo strany FC Spartak Trnava o aktuálnom stave štadióna. Štadión má právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní v súlade s legislatívou SR. Odmietame tvrdenia o tom, že by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť hráčov či fanúšikov. Určite teda nie je ohrozené konanie zápasu, ani jeho odloženie či presunutie na iné dejisko,“ ubezpečuje Slovan Bratislava.

Slovan je presvedčený, že zápas sa odohrá podľa plánu v nedeľu 3. marca 2019 s úvodným výkopom od 18.00: „ŠK Slovan bol vždy orientovaný v prospech fanúšikov a vždy poskytol súperovi minimálne päť percent z kapacity štadióna. V zápasoch konajúcich sa na Pasienkoch, a to aj počas tých, ktoré boli označené za rizikové, sme súperovi poskytovali viac než 8 percent kapacity štadióna, a to vždy aj klubu FC Spartak Trnava. Dnešný záver z bezpečnostnej porady nebol mierený voči klubu Spartak Trnava ani voči fanúšikom. Ako sme však už spomenuli, najdôležitejšie je zaistiť bezpečnosť všetkým účastníkom podujatia.“

Právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní stavby: 

ŠK Slovan Bratislava.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk