ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ultras Slovan: Polícia je za zrušenie derby s Trnavou
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Ultras Slovan: Polícia je za zrušenie derby s Trnavou

V piatok otriaslo slovenskou futbalovou scénou stanovisko úradujúceho majstra FC Spartak Trnava o odmietnutí nastúpiť na derby proti Slovanu Bratislava 3. marca za podmienok, ktoré úradujúci líder Fortuna ligy ponúka na novom Tehelnom poli. Svoj postoj už vyjadrila fanúšikovská skupina Trnavy, ktorá vyhlásila derby bojkot. A svoj pohľad na vec prezentovali už i fanúšikovia Slovana.

„Policajný zbor Slovenskej republiky mal v pláne úplné zrušenie tohto zápasu kvôli bezpečnosti ľudí na štadióne. Prišlo k tolerancii 400 lístkov pre hostí, čo bolo maximum, s ktorým polícia súhlasila,“ píše sa v statuse na Facebooku Ultras Slovan k piatkovému bezpečnostnému stretnutiu oboch zúčastnených strán. Členov fanúšikovského jadra belasých vyzývali podporovatelia Trnavy k solidarite a podpore.

„My tento zápas bojkotovať nemôžme, nakoľko je vypredané po veľmi dlhej dobe. Je to zápas, na ktorý sme čakali vyše deväť rokov. Odhliadnuc od toho, ani Trnava nikdy nebojkotovala zápasy, keď nás polícia nezmyselne vyhodila zo sektoru hostí,“ píše sa ďalej v statuse slovanistov: „Samozrejme, že s nimi súcitíme a bojujeme za solidaritu s nimi tým, že sme boli na štadióne a snažíme sa rozšíriť ich sektor, aby dostali dvojnásobne väčší počet lístkov než ktorý im bol poskytnutý. Bojujeme za to a snažíme sa nájsť riešenie spolu s vedením klubu k spokojnosti všetkých strán, lebo derby bez hostí nie je derby, no polícia je za absolútne zrušenie tohto zápasu.“

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk