ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava konfrontovala SFZ i Slovan: Odmietame hrať na stavenisku
zdroj: FB-Fortuna liga

Trnava konfrontovala SFZ i Slovan: Odmietame hrať na stavenisku

„Podľa našich informácií nie je nový štadión na Tehelnom poli skolaudovaný, dokonca, do dočasného užívania je odovzdaná iba jedna, a to hlavná tribúna. Ostatné nie, čo je absolútne v rozpore, aby sa tam hral majstrovský zápas. Na základe uvedeného, odmietame odohrať takýto rizikový zápas na stavenisku a to najmä z hľadiska bezpečnosti všetkých aktérov,“ píše sa v liste, ktorý FC Spartak Trnava odoslal Slovenskému futbalovému zväzu, Únii ligových klubov a organizátorovi stretnutia naplánovaného na 3. marca 2019 klubu ŠK Slovan Bratislava.

Líder Fortuna ligy budúci víkend doma hostí úradujúceho majstra. Podľa Trnavčanov však nové Tehelné pole nevyhovuje regulám súťaže. „Ak nebudeme mať relevantnú záruku, že štadión spĺňa všetky potrebné kritériá pre odohratie tohto zápasu, odmietame na zápas nastúpiť, respektíve sme ochotní súhlasiť s jeho odložením,“ píše sa v liste, pod ktorým sú podpísaní generálny manažér Trnavy Marián Černý a riaditeľ klubu Marek Ondrejka.

Okrem toho, Slovan ponúkol Spartaku len 400 kusov vstupeniek, pričom Trnavčania majú nárok na 1 100 vstupeniek. Slovan taktiež neumožnil súperovi pozrieť si priestory štadióna a najmä sektor pre fanúšikov „andelov“. „Toto považujeme za neprípustné, zvlášť, ak sme na fotografiách videli priestory sektoru hostí na s poschodí s dočasným pletivom, ktoré je absolútne nevyhovujúce,“ píše Spartak Trnava. Pokiaľ sa adresáti listu nebudú požiadavkami Trnavy zaoberať, klub bude záležitosť riešiť s Európskou futbalovou úniou (UEFA): „Nie je totiž možné hrať zápas na stavenisku a hazardovať s bezpečnosťou a zdravím všetkých aktérov.“

Stanovisko Spartaka Trnava
Stanovisko Spartaka Trnava (foto: spartak.sk)


Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk