ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Posledné Zlaté Moravce majú na lane dvojicu posíl
zdroj: Róbert Fritz

Posledné Zlaté Moravce majú na lane dvojicu posíl

Posledný tím Fortuna ligy ViOn Zlaté Moravce sa nevzdáva, do boja o záchranu by mal vyrukovať i s dvojicou nových posíl. Ak sa stihnú dotiahnuť formality, dvojica Tomáš Dočekal a Noé Kwin by mohla zasiahnuť už do sobotňajšieho domáceho zápasu proti Trenčínu.

Podľa informácií MY Nitra sa 29-ročný stopér Noé Kwin pripravuje so Zlatomoravčanmi už od pondelka. Niekdajší mládežnícky reprezentant Kamerunu už v našej lige pôsobil, keď si na seba v 85 zápasoch obliekal dres Dunajskej Stredy. Na jeseň kvôli zraneniu nehral.

Zatiaľ trápiacu sa ofenzívu by mal oživiť rovnako 29-ročný útočník Tomáš Dočekal z Viktorie Žižkov. „Hľadali sme hrotového útočníka, ktorý vie zakryť loptu. Mali sme viacero alternatív, napokon to vyšlo s Dočekalom. Na tréningu bude prvýkrát dnes. Zmluva s hráčom je podpísaná, čakáme ešte na povolenie od Českého futbalového zväzu,“ okomentoval pre spomenutý portál príchod dobre stavaného (193 cm) českého zakončovateľa manažér ViOn-u Juraj Koprda.

ViOn v doterajšom priebehu sezóny vyhral iba 3 zápasy, nastrieľal najmenej gólov (14) a inkasoval ich spolu so Senicou najviac (39). V 19 dueloch nazbieral 11 bodov. Od barážovej 11. priečky, na ktorej sa nachádza Senica, delia aktuálne Zlaté Moravce štyri body.

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk