ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan uchmatol Ružomberku talentovaného strelca, chcela ho aj Bologna
zdroj: skslovan.com

Slovan uchmatol Ružomberku talentovaného strelca, chcela ho aj Bologna

Husársky kúsok sa v zimnom prestupovom období podaril predstaviteľom bratislavského Slovana. Hoci hlavná pozornosť sa sústredí na A-mužstvo, ktoré mieri za ligovým titulom, vedenie klubu myslí i na budúcnosť. Aj preto do svojho košiara zlanárilo talentovaného slovenského mladíka Adama Matoša.

Ešte len 17-ročný útočník je po jeseni jednoznačne najlepším strelcom v I. lige mladšieho dorastu U17. Z 31 gólov piateho tímu priebežného poradia MFK Ružomberok strelil on sám až 17. Od jarnej časti už ale bude nastupovať za „belasých“, ktorí sú na tom v tabuľke o dve pozície lepšie, na konte majú o šesť bodov viac než Liptáci.

„Naše oddelenie skautingu sleduje šikovných mladých hráčov na celom Slovensku, a v posledných rokoch pravidelne dopĺňame naše mládežnícke mužstvá o talentovaných futbalistov. Jedným z nich je aj útočník Adam Matoš, ktorého sme získali na prestup z Ružomberka. Môžem prezradiť, že sme o jeho služby súperili s prvoligovým talianskym klubom, a veľmi sa tešíme, že sa Adam napokon rozhodol pre nás. Je to prestup, ktorý sme zrealizovali s výhľadom do budúcna. Adam môže rozvíjať svoj talent v našich mládežníckych kategóriách a verím, že v budúcnosti zabojuje o svoje miesto v prvom tíme,“ okomentoval prestup rodáka z Liptovského Mikuláša viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

Šikovný mládežnícky reprezentant, ktorý s bratislavským klubom podpísal zmluvu do konca roka 2021, nemusí byť jediný, kto sa takýmto spôsobom presunie do hlavného mesta. „Naším zámerom je naďalej sledovať mladých slovenských hráčov a tých najlepších sťahovať do našich radov. Je to cesta, ako ešte skvalitniť naše mládežnícke výbery a prácu v mládeži,“ prezradil pre skslovan.com Kmotrík ml.

Adam Matoš priznal, že v zime sa o jeho služby zaujímala talianska Bologna. Pre Slovan sa rozhodol kvôli histórii najúspešnejšieho slovenského klubu a spoluhráčom z národného tímu. „Slovan je najlepší klub na Slovensku, a teším sa, že som sa stal jeho súčasťou. Vnímam to ako novú výzvu sa futbalovo rozvíjať a neustále sa zlepšovať. Pri rozhodovaní mi pomohol aj fakt, že viacerých chalanov z mladšieho dorastu Slovana poznám z reprezentácie, sme si ľudsky blízki a je skvelé, že teraz budeme spoluhráči v jednom tíme. Pocity po podpise zmluvy sú výborné, som odhodlaný na sebe tvrdo pracovať a strelenými gólmi pomôcť tímu k víťazstvám,“ neskrýva radosť z prestupu talentovaný zakončovateľ.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk