ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Otec tmavšej pleti vzal dieťa na futbal, poslali ho do kotla
zdroj: bohemians.cz

Otec tmavšej pleti vzal dieťa na futbal, poslali ho do kotla

Na sociálnych sieťach koluje príbeh muža tmavšej pleti, ktorý zobral svoje dvojročné dieťa na futbal v Česku. Pred príchodom sa bál chuligánov, napokon skončil priamo v kotli. V texte sa delí o svoje pocity a skúsenosti.

Patrik, ktorý je tmavšej pleti, vzal svojho dvojročného syna poprvýkrát v Prahe na futbalový zápas, vybral sa na štadión Bohemiansu. „Dlho som premýšľal, kam ho vezmem. Chcel som sa vyhnúť hlupákom, ktorí robia neporiadok, sú agresívni a však, poznáte to. Na Bohemke som bol prvýkrát. Pri čakaní na lístky v dlhom rade si nás všimla partia Bohemákov. Po celú dobu som držal syna v náručí. Potom na nás zavolali: ‚Pane, vy s tým dieťaťom, poďte pred nás, nech nečakáte!‘ To bolo veľmi pekné gesto,“ začal príbeh, ktorý koluje sociálnou sieťou Facebook a objavil sa na viacerých stránkach.

Po kúpe lístkov sa vybral na svoje miesta, prekvapil ho však organizátor pri bráne. „Keď mi pán pri kontrole lístkov povedal doprava do kotla, len som sa ho spýtal či to myslí vážne. Pousmial sa a odvetil, že áno. Hovoril som si, že to nie je dobré. Pri predstave, že idem so synom napríklad do kotla Sparty, sa mi urobilo mdlo. Ale moja obava, že budeme musieť odísť, sa nevyplnila,“ pokračoval v pozitívnom duchu. „Fanúšikovia z kotla boli naozaj úžasní. O pár minút som bol úplne pokojný. Videl som tam mnoho detí a ľudí, ktorí sa bavia a fandia futbalu slušne.“

„Môj syn bol nadšený. Každý, kto išiel okolo, syna pozdravil, pohladil ho a tľapol si s ním. Moja veľká vďaka patrí všetkým fanúšikom z kotla. Chcem poďakovať Bohemke a všetkým priaznivcom. Určite prídeme znova a pôjdeme do kotla,“ zakončil Patrik svoj príbeh, ktorý na internete oslovil tisíce ľudí.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bohemians 1905

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk