Vylúčený hráč neveril vlastným očiam: Rozhodca ho kvôli VAR vrátil na ihrisko, ale...
zdroj: twitter

Kuriózny moment zo stretnutia 22. kola najvyššej poľskej súťaže obletel celý svet. V zápase medzi Legiou Varšava a Cracoviou (0:2) sa vyskytla zaujímavá situácia po tom, ako si rozhodca pozrel záznam na videu vďaka VAR. Domáci obranca William Remy síce po súboji dostal druhú žltú kartu a už bol v šatni, arbiter si ho však nechal vrátiť na ihrisko.

Hosťujúci tím z Krakova viedol o dva góly už po prvom polčase, domáci favoriti tak boli postupne čoraz nervóznejší. V 64. minúte po roztržke medzi hráčmi videli žltú kartu rovno štyria futbalisti na ihrisku, útočník Cracovie však penaltu nepremenil. O tri minúty neskôr videl žltú kartu aj obranca Remy. V 74. minúte bol práve tento stopér Legie v súboji so strelcom oboch gólov Javim Hernandézom, vzhľadom na čo mu arbiter Piotr Lasyk ukázal druhú žltú kartu a poslal francúzskeho futbalistu pod sprchy.

Arbiter sa však celú situáciu rozhodol ešte zhliadnuť na videu, kde si všimol ako Remy na dvadsaťdeväťročného Španiela nepríjemne stúpil. Po konzultácii si preto Remyho zavolal späť na ihrisko a ukázal, že svoju druhú žltú kartu ruší. Hráč sa už išiel zapojiť naspäť do hry, ale vtedy rozhodca Lasyk miesto druhej žltej karty ukázal prekvapenému futbalistu rovno červenú kartu, čomu hostia s brankárom Peškovičom a stredopoliarom Dimunom s radosťou zatlieskali.

Očakáva sa, že Remy bude musieť okrem netradičného momentu stráviť aj trest od disciplinárnej komisie, ktorý zrejme bude o niečo prísnejší ako jednozápasový. Legia má po štvrtej ligovej prehre už štvorbodovú stratu na vedúcu Lechiu Gdaňsk. Krakovčania majú najlepšiu formu v lige, pripísali si už šiestu výhru v rade a držia sa na ôsmej priečke, ktorá zaručuje majstrovskú vetvu.