ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Solskjaer vtipne prirovnal Alexisa k fľaške kečupu
zdroj: Alexis Sánchez. (tasr/ap/Isifa.cz)

Solskjaer vtipne prirovnal Alexisa k fľaške kečupu

Čilský krídelník Alexis Sánchez (30) od januára minulého roka a prestupe z Arsenalu do Manchestru United márne hľadá formu, ktorá z neho kedysi robila jedného z najlepších a najžiadanejších krídelníkov sveta. V prvej kompletnej sezóne na Old Trafford odohral doposiaľ dvadsať súťažných zápasov, strelil v nich dva góly a ďalšie štyri pripravil. To je málo na najlepšie plateného hráča anglickej Premier League. Alexisovi na rozdiel od jeho spoluhráčov zatiaľ nepomohol ani dočasný tréner Ole Gunnar Solskjaer. Nór bude dynamického krídelníka v najbližších týždňoch pri zraneniach Martiala a Lingarda potrebovať a preto verí, že sa uňho dostaví náhle zlepšenie formy.

Sánchez od príchodu Solskjaera odohral za United osem súťažných stretnutí. Prihral na dva góly, jeden sám dal. Akoby však niečo zo svojho umenia a nasadenia stratil. Agilný krídelník sa toľko nezapája do hry, nenabieha do voľných priestorov, má pramálo dotykov s loptou. A povestných driblingov cez jedného, dvoch či troch hráčov súpera ešte menej. „Toto nie je Alexis, ktorého sme si zamilovali v Arsenale. Potrebuje odohrať sériu 10-15 zápasov v základe, aby si znovu vybudoval formu. Keď sa pozriete na lavičku United, Alexis momentálne nie je ten hráč, ktorý prinesie do hry impulz. Nemyslím, že je s ním koniec, potrebuje znovu nabehnúť na svoju hru. Je to vec sebavedomia,“ vravel pre BBC s Manchestrom United šesťnásobný majster Anglicka Phil Neville.

V Alexisov návrat do formy verí i Solskjaer, ktorý pred pohárovým zápasom proti Chelsea vyhlásil: „Je stále mladý. Má tridsať rokov, no môže hrať ešte veľa rokov. V klube je rok, ja som tu dva mesiace. Prvú časť môjho pôsobenia bol zranený, bolo by nefér očakávať, že bude ihneď po návrate v špičkovej forme. Som presvedčený, že to najlepšie z neho uvidíme pred koncom sezóny. Je veľmi dobrý a talentovaný hráč. Keď dostane šancu, je dobrý na lopte i pri jej zisku, hrá s energiou. Keď dokáže streliť gól, som si istý, že znovu nájde svoje sebavedomie. To je to, čo potrebujete, keď prechádzate obdobím, keď nespĺňate svoj štandard. Vieme, že sa v ňom ukrýva veľmi dobrý hráč. Je to ako s fľaškou kečupu, po ktorej búchate a nič z nej nejde. Až toho zrazu vyjde až mnoho. Keď to príde, tak to príde. Som presvedčený, že Alexis bude v poriadku,“ vtipne dodal Solskjaer očakávajúci od svojho elitného hráča gólový gejzír.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk