ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Neapol sa rozlúčil s legendárnym Marekom Hamšíkom
zdroj: instagram/marekiaro.myking

VIDEO: Neapol sa rozlúčil s legendárnym Marekom Hamšíkom

Prekonal štatistiky hviezdneho Maradonu a stal sa legendou SSC Neapol. Slovenský reprezentant Marek Hamšík definitívne opustil klub spod Vezuvu a zamieril do Číny. "Partenopei" ale na neho rozhodne nikdy nezabudnú.

Hamšík odohral za Neapol 520 zápasov, nastrieľal 121 gólov. V tíme pôsobil od júla 2007, stal sa kapitánom Neapola a miláčikom tribún. Fanúšikovia, ale ani predstavitelia klubu na neho nikdy nezabudnú, dokonca sa zvažuje, že dres s číslom 17 si už po Marekovi v SSC nikdy nikto neoblečie. Dôkazom úprimného vzťahu medzi slovenským reprezentantom a talianskym klubom je i najnovšie video z dielne SSC.

zdroj: youtube.com/SSC Napoli

Marek Hamšík je už v Číne, kde sa zoznámil s predstaviteľmi svojho nového klubu Dalian Yifang FC i s novými spoluhráčmi. Aj v Číne bude nosiť dres s číslom 17. "Čakal ma športový výstroj môjho nového klubu s číslom sedemnásť. Funkcionárom som povedal, že ja nechcem nikomu zobrať toto číslo, vyberiem si iné. Predstavitelia klubu mi však povedali, že by chceli, aby som mal sedemnástku, to číslo patrí mne. Tak som im za to poďakoval,“ uviedol Hamšík pre svoju webovú stránku.

zdroj: Twitter/DalianYifangFC
zdroj: Twitter/DalianYifangFC
zdroj: Twitter/DalianYifangFC

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk