ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zmeny v Prešove, GM Trávniček skončil. Príde záchranca z Turecka?
zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE Press Media

Zmeny v Prešove, GM Trávniček skončil. Príde záchranca z Turecka?

Po štyroch rokoch vo funkcii generálneho manažéra skončil v 1. FC Tatran Prešov Marek Trávniček. Rozhodol sa tak sám, keďže podľa svojich slov už „nebol schopný pre Tatran zabezpečiť to, čo by si futbal vyžadoval“. Do konca aktuálnej sezóny Šarišania pozíciu generálneho manažéra neobsadia, výraznejšie kompetencie však bude mať tréner Anton Mišovec.

Trávniček bol vo vedení klubu od februára 2015. Hoci sa zeleno-bieli počas tohto obdobia radovali z návratu medzi slovenskú elitu, dnes sú opäť v druhej lige. Navyše, už druhý rok hrávajú svoje domáce zápasy mimo Prešova. Prv našli azyl v Poprade, dnes sú „doma“ v Stropkove.  

„Dospel som k rozhodnutiu, že nie som schopný pre Tatran i celé okolie jeho fungovania zabezpečiť to, čo by si futbal vyžadoval. Je to čisto moje manažérske rozhodnutie. Ak nedokážem svojim ľuďom poskytnúť to, čo nutne potrebujú, myslím tým adekvátne podmienky, tak nemôžem ďalej viesť tento 'podnik'. Preto som sa rozhodol ukončiť svoju činnosť v klube,“ okomentoval Trávniček svoj odchod z klubu pre denník Korzár, s dôvetkom, že aktuálne mu plynie mesačná výpovedná lehota, a teda vo februári ešte bude klubu vypomáhať.

Po štyroch rokoch sa Trávničkovi z funkcie neodchádza ľahko. „Konečné rozhodnutie vo mne zrelo dlhšie. Naďalej som mal chuť a túžbu posunúť klub ďalej, aby to fungovalo inak. Stále sa mi to však nedarilo. Dúfam, že časom sa to zlepší a Tatran znova naberie otáčky,“ zaprial najstaršiemu slovenskému klubu odchádzajúci funkcionár, ktorý bol často terčom kritiky zo strany hráčov i fanúšikov: „Kritiku som, samozrejme, vnímal. Beriem ju, bola oprávnená, aj neoprávnená. Tu opäť zdupľujem, že som nenašiel spôsob, ako veci uskutočniť tak, aby hráči i fanúšikovia boli spokojní. Súhlasím, že niečo by sa dalo urobiť inak, ale v tej chvíli to jednoducho nešlo. Niektoré veci ľudia nepochopia, kým nie sú v kuchyni klubu.“

Miroslav Remeta
Miroslav Remeta potvrdil odchod Trávnička a prezradil, že jeho kompetencie nateraz prevezme tréner Anton Mišovec. Naznačil tiež možný príchod zahraničného partnera (foto: TASR)

Podľa slov majiteľa a prezidenta klubu Miroslava Remetu môže byť jedným z dôvodov Trávničkovho rozhodnutia fakt, že šéfuje horským vodcom a táto funkcia ho dosť vyťažuje. Jeho rozhudnutie ale rešpektuje. Nateraz jeho funkcie prevezme tréner Anton Mišovec, ktorý skladá mužstvo na jarnú časť. V kuloároch sa špekuluje, že novým generálny manažérom by mohol byť prešovský novinár a Trávničkov veľký kritik Daniel Dadej. 

Miroslav Remeta tiež naznačil, že po sezóne by do klubu mohol vstúpiť nový partner zo zahraničia. „Rozhodli sme sa prijať stratégiu so zahraničným človekom, ktorý momentálne pracuje na oveľa dôležitejšom projekte. Kým nedôjde k uzavretiu finálnej dohody, nebudem sa k tomu bližšie vyjadrovať. Súvisí to s tým, že daná osoba sa momentálne angažuje v inom dôležitom klube,“ uviedol prezident Tatrana pre denník Korzár a jedným dychom prezradil aspoň to, že ide o človeka z Turecka. 

Prešov sa tri týždne pred štartom jarnej časti II. ligy nachádza na dvanástej priečke v tabuľke, v 17 zápasoch nazbieral iba 19 bodov. Šarišanov delia len dva body od pásma zostupu. V úvodnom súťažnom stretnutí v novom kalendárnom roku sa predstavia „doma“ v Stropkove proti piatemu Popradu.

foto v texte: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk