ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kalmár cítil po šlágri DAC - Slovan krivdu: To viete, rozhodca bol Slovák
zdroj: Protestujúci Máté Vida, Huk a Kalmár. (tasr)

Kalmár cítil po šlágri DAC - Slovan krivdu: To viete, rozhodca bol Slovák

Boj. Veľký a vyrovnaný. Ako taký priniesol obrovské množstvo mikrosúbojov, tesných a sporných situácií. Celkový počet faulov sa blížil k päťdesiatke, zázrak, že dohrali všetci. Zvlášť po nevyslyšanom penaltovom volaní domácich, keď sa hlavný rozhodca Filip Glova ocitol v obkolesení protestujúcich hráčov. Šláger úvodného jarného kola Fortuna ligy medzi druhou Dunajskou Stredou a vedúcim Slovanom Bratislava ponúkol jediný gól hosťujúceho Šporara z penalty a menej šancí než sa čakalo. Tempom a nasadením však rozhodne nezaostal za predpokladmi. A priniesol i kontroverzie, ktoré už tradične patria k veľkým šlágrom. Tá najviac kľúčová vyznela v neprospech DAC.

Vyrovnaný duel spel k záverečnej desaťminútovke. Obe mužstvá sa snažili vyvarovať zbytočnej chybe, s bezgólovým stavom mohol byť spokojnejší jesenný majster Slovan Bratislava. Napriek tomu podnikal nebezpečné protiútoky. Na konci jedného z nich centroval z pravej strany obranca Jurij Medveděv. Moha loptu v strede šestnástky netrafil, zastavila ju až ruka Blackmana. Zbytočná penalta znamenajúca jediný zásah stretnutia z kopačky najlepšieho ligového strelca Andraža Šporara.

Rovnako evidentná bola ruka Mohu už v nadstavenom čase. Otázka znie, či marocký krídelník siahol na loptu hornou končatinou vo vlastnej šestnástke alebo mimo nej. Na tom však nezáležalo, píšťalka Filipa Glovu totiž mlčala. Napriek vehementným protestom domácich na čele so stredopoliarom Zsoltom Kalmárom, ktorý za nervóznu reakciu a strkanicu so Šporarom inkasoval žltú kartu. Na príčiny hnevu sme sa maďarského reprezentanta spýtali bezprostredne po stretnutí.

zdroj: Ruka Blackmana od 03:25, ruka Mohu od 04:32.

„V oboch šestnástkach sa odohrali podobné incidenty. Po Blackmanovej ruke v našej šestnástke kopal Slovan penaltu, po ruke Slovana v jeho šestnástke sa hralo ďalej. Rovnaká situácia by mala priniesť rovnaký výsledok, penaltu sme mali kopať aj my. No vieme, že rozhodca bol Slovák...“ naznačil Kalmár v rozhovore pre ProFutbal.sk názor, že arbitri znevýhodnili klub so silným maďarským pozadím. „Moha hral určite rukou, no musím si pozrieť video, či to bolo v šestnástke alebo mimo nej. Nie som si úplne istý, nechávam to na rozhodcu a pána delegáta,“ reagoval kapitán DAC Tomáš Huk.

Ostatní aktéri duelu tému rozhodcu diplomaticky alebo úplne obišli. A keďže Fortuna liga technológiu VAR zatiaľ nevyužíva, môžeme o kontroverznom momente len diskutovať. Rovnako ako o situácii, či domáci brankár Jedlička fauloval v šestnástke Ljubičiča pri jeho hlavičke do brvna. Každá polemika k danej téme však dospeje k jedinému relevantnému výsledku - Slovan má na čele súťaže jedenásťbodový náskok, ktorý sa Dunajská Streda vo zvyšných trinástich zápasoch pokúsi zmazať.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk