ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitra našla náhradu za Fábryho, ulovila ťahúňa Serede
zdroj: fcnitra.com

Nitra našla náhradu za Fábryho, ulovila ťahúňa Serede

Len deň pred štartom jarnej časti Fortuna ligy došlo k zaujímavému transferu na trase ŠKF Sereď - FC Nitra. Z tímu nováčika prestúpil k minuloročnému nováčikovi ofenzívny stredopoliar a jesenný ťahúň Nikola Gatarič. S "corgoňmi" sa dohodol na dvojročnom kontrakte.

Chorvátsky krídelník či stredný záložník na jeseň zaznamenal úctyhodnú bilanciu 7 gólov a 1 asistenciu. V Seredi mal ročný kontrakt, ktorý ale nemal záujem predĺžiť. Záujem o jeho služby prejavilo viacero klubov. „Nikola pôsobil posledný kalendárny rok vo Fortuna lige. Odohral 29 zápasov, zaznamenal desať gólov a pripísal si jednu asistenciu. To je podľa mňa veľmi dobrá bilancia pre ofenzívneho stredopoliara. V Seredi mal zmluvu na jeden rok, ktorú nemal záujem predĺžiť. Preto klub logicky hľadal východisko zo situácie a s nami sa dohodli na prestupe. Pre Gatariča je to posun vpred vzhľadom na to, že v budúcnosti má záujem hrať opäť v zahraničí a Nitra je preňho dobrá prestupová stanica. Náš klub v minulosti zaznamenal viacero zaujímavých prestupov, preto si myslím, že Nitra je z hľadiska prestupovej politiky klub, ktorý má možnosť hráča posunúť ďalej,“ cituje klubový web slová jedného z členov predstavenstva FC Nitra Ľubomíra Moravčíka.

Gatarič pôsobil pred príchodom do Serede v Tatrane Prešov, predtým hrával v Chorvátsku, Švajčiarsku, Nemecku a v Slovinsku. Pod Zoborom veria, že adekvátne nahradí sedemgólového Andreja Fábryho, ktorý v zime prestúpil do českého Jablonca. „Snažíme sa zachovať tú silnú trojičku, ktorá bola na jeseň - Šimončič – Kóňa – Gatarič - Myslím si, že sme získali veľmi dobrého hráča, ktorý nám bude pomáhať v kľúčových momentoch. Veľa si od neho sľubujeme. Gatariča považujem za dobrú náhradu za Andreja Fábryho. Bilovský je typ hráča, ktorý môže nastupovať aj z krídla, a to bol dôvod jeho príchodu do Nitry, univerzálnosť. Štefanec má možnosť kvalitného rastu pri týchto skúsených hráčoch,“ pochvaľuje si Moravčík.

Nikola Gatarić (Sereď)
Nikola Gatarič vymenil nováčika zo Serede za FC Nitra (foto: Róbert Fritz)

„Vystriedal som množstvo klubov. Na Slovensko som prišiel pred rokom, cítim sa tu dobre a dúfam, že sa budem neustále zlepšovať. Niektorých hráčov už poznám, mám rád tento tím, páči sa mi hra. Myslím, že svojím štýlom hry sem dobre zapadnem,“ povedal pre fcnitra.com Gatarič, ktorého už v sobotu čaká premiéra v novom drese. "Corgoni" na domácom štadióne privítajú desiatu Podbrezovú. „Nový klub, nová výzva, nová motivácia. Som šťastný, že prichádzam do veľkého a dobrého klubu, od zajtra je to pre mňa nový začiatok. Cieľom klubu je dostať sa do hornej šestky a zahrať si finále pohára na domácej pôde. Moje plány sú ale ešte smelšie. Chcel by som víťazstvo v Slovenskom pohári a zahrať si kvalifikáciu v Európskej lige,“ dodal 26-ročný rodák zo Záhrebu.

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk