ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Za kľúč k úspechu považuje svoj od Porsche, teraz sa pobije o miesto v Seredi
zdroj: TASR

Za kľúč k úspechu považuje svoj od Porsche, teraz sa pobije o miesto v Seredi

Sám seba raz nazval „liptovský Messi“, keď na jeseň sezóny 2013/14 v drese Ružomberka hetrikom zahviezdil proti Nitre. Nálepka sa s ním nesie dodnes, nepomohlo ani to, keď sa o pár týždňov nazval bratom Ronalda. Niekdajší nádejný kanonier Miloš Lačný sa v lete presunul do Gruzínska, od jari bude o miesto bojovať v tíme fortunaligového nováčika zo Serede.

Jeho klubová história je pestrá. Na seniorskej úrovni najprv zahviezdil v drese Ružomberka, pripísal si 49 štartov a šestnásť gólov. V januári 2010 si ho pod krídla zobrala Sparta Praha, v českom veľkoklube však nezaznamenal ani jediný gól. Keď sa po jeden a pol sezóne chcel posunúť, vybral si Slovan, na ktorého adresu sa svojho času nevyjadroval najpozitívnejšie. Aby si udobril fanúšikov, bežal mestom v belasom šále. Po polroku už skúšal šťastie v Škótsku, no nenašiel ho. Po krátkej zástavke v Bielorusku sa vrátil na Slovensko.

Pred sezónou 2013/14 obliekal dres Ružomberka. Opäť sa mu darilo, za šestnásť zápasov si pripísal jedenásť gólov, tréner Vukušič ho nazval najlepším útočníkom ligy. Ako na Slovensku býva zvykom, ak na seba hráč upozorní, rýchlo zmení dres. Lačný preto odišiel do Kazachstanu, kde rok obliekal dres Kairatu Almaty, po ňom to polroka skúšal v poľskom Slasku Wroclaw. Ani v jednom pôsobisku sa z neho ale nestal útočník európskeho rangu. V septembri 2015 sa tretíkrát vrátil do Ružomberka. Opäť strieľal góly, opäť mu rástol kredit i sebavedomie. Útočník s číslom 31 bol postrachom súperových obrán.

Trenčín - Ružomberok (Igor Šemrinec, Miloš Lačný)
V elitnej slovenskej súťaži nastrieľal desiatky gólov. Na fotografii v súboji s Igorom Šemrincom. (foto: TASR)

Neskôr sa jeho herný čas znižoval, až sa rozhodol Liptov dobrovoľne opustiť. Dohodol sa s trénerom Žiliny Guľom, ale aj vinou zranení veľa vody pod Dubňom nenamútil. V lete, pred aktuálnou sezónou, odišiel do Gruzínska, ako hráč Torpeda Kutaisi zaznamenal gól aj v kvalifikácii Európskej ligy, na konci jesennej časti skóroval v oboch posledných zápasoch. Útočník jeho potenciálu však mal strieľať viac gólov a v silnejšej lige. „Slovenská má väčšiu kvalitu,“ priznal na prelome rokov, krátko pred ukončením kontraktu s gruzínskym celkom, na sociálnej sieti Instagram.

Na otázky, ktoré mu fanúšikovia kládli, odpovedal so svojim typickým zmyslom pre humor. Za svoj obľúbený klub označil podnik The Club v Bratislave, za kľúč k úspechu považuje ten „svoj od Porsche“. Za brankára s aktuálne najlepšou formou vo Fortuna lige označil Dušana Perniša. Keď sa ho spýtali, akú hrá ligu, odvetil, že bejzbalovú a počas voľna skladá puzzle a vozí betón na stavbu. Plány má vraj slušné, hlavne „nech nasneží“. Obávaná ružomberská tridsaťjednotka oslávi už v marci 31 rokov a vracia sa na Slovensko nájsť svoju starú formu. Siahol po ňom nováčik zo Serede.

„Futbalový život je veľmi zaujímavý. V minulosti mužstvá z ligy narazili na Sereď nanajvýš v príprave. Tá v lete postupom písala klubovú históriu a v súťaži je na výbornom piatom mieste, tak som si povedal, že to u nováčika vyskúšam,“ okomentoval svoj krok pre štvrtkové vydanie denníka Šport rodák z Levoče. My budeme jeho boj o miesto s ďalšou posilou Marekom Kuzmom poctivo sledovať. Podarí sa im vybojovať pre mužstvo, ktoré svoje domáce zápasy musí hrať v nitrianskom azyle, majstrovskú vetvu?

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk