ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajskostredčania pred derby: Slovanistov označili za šmolkov, na mušku si vzali i štadión
zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

Dunajskostredčania pred derby: Slovanistov označili za šmolkov, na mušku si vzali i štadión

Len dva dni nás delia od štartu jarnej časti Fortuna ligy. A tá sa začne naozaj zostra. V televíznom súboji privíta druhá Dunajská Streda priebežného lídra tabuľky bratislavský Slovan. Duel v definitívne dokončenej MOL Aréne bude sledovať doposiaľ rekordná návšteva sezóny 12 500 divákov.

Záujem o Fortuna ligu rastie a rivalita medzi klubmi neutícha. Olej do ohňa tentoraz priliali Dunajskostredčania, ktorí na svojom oficiálnom youtube kanáli zverejnili pred sobotňajším šlágrom 19. kola proti Slovanu krátke video. V ňom, okrem iného, nazvali „belasých“ bratislavskými šmolkami, pričom poukázali i na nedostatky Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli, na ktorom bude doma práve Slovan.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

„Po 70-dňovej prestávke sa znovu rozbieha Fortuna liga, a to hneď zápasom ako remeň. Fanúšikovia už niekoľko mesiacov myslia len na jeden deň - 16. február 2019, ktorý sa navždy zapíše do histórie DAC-u. Od 3. septembra 2015, kedy sa stroje prvýkrát pustili do tribún starého štadióna, sme čakali na tento deň. A my netúžime po hodovom zápase s preceňovaným mužstvom zo západnej Európy. My túžime po skutočnom boji, akým je derby proti najväčšiemu rivalovi,“ týmito slovami sa začína motivačné video žlto-modrých pred sobotňajším derby.

Následne sa už DAC venuje svojmu rivalovi: „Bratislavskí šmolkovia v tomto roku oslavujú sté výročie založenia klubu. Ich jediným cieľom je teda zisk majstrovskej trofeje. Oslavovať chcú vo svojom novom domove, na čerstvo vybudovanom Národnom futbalovom štadióne. Záber na fantastický výhľad z tribúny sa stal okamžite hitom internetu. Predpokladá sa, že sem si nájde cestu aj široká verejnosť, veď Pasienky boli vhodné akurát tak na cvičenia NASA. Tie sa, ako vieme, robia na miestach bez atmosféry. A kto iný by mohol sťažiť plány Slovana, ako 12 500 fanúšikov DAC-u na tribúnach a jedenásť odhodlaných bojovníkov na ihrisku?“

Dunajskostredčania sú naladení na derby, Slovanistov označili za bratislavských šmolkov (foto: fcdac.sk)

Video prináša i štatistiky z predošlých derby zápasov proti Slovanu, nechýba ani podpichnutie smerované k skutočnosti, že v kádri „belasých“ sa nachádzajú až dvaja maďarskí futbalisti: „Zaujímavosťou je, že počtom maďarských hráčov sa Slovan pomaly doťahuje na DAC. Najnovším prírastkom v ich kádri je Rišo Guzmics, na ktorého sa spoliehajú najmä v defenzíve. My sa spoliehame, že bude nebezpečný i v drese Slovana. Samozrejme, na vlastnú bránku. Mimochodom, Slovan berie túto sezóny veľmi vážne. V lige je stále neporazený, má na konte najviac strelených a najmenej inkasovaných gólov. Peter Hyballa a jeho zverenci spravia všetko pre to, aby prelomili tieto štatistiky.“

Atraktívne derby 19. kola Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava je na Žitnom ostrove na programe v sobotu 16. februára, s výkopom o 16.00 h. Dokážu domáci na vynovenom a definitívne dokončenom štadióne uspieť a stiahnuť manko na lídra na rozdiel piatich bodov, alebo sa „belasí“ ešte výraznejšie priblížia k zisku vysneného titulu?

Najnovšie z klubu: FK DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk