ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Stratený Alexis. Je na mieste, z ktorého cestu nájde len on sám
zdroj: Alexis Sánchez.

Stratený Alexis. Je na mieste, z ktorého cestu nájde len on sám

Pred príchodom do Manchestru United patril k najlepším a najžiadanejším krídelníkom sveta. V Arsenale za tri a pol roka nastrieľal 80 gólov, 45 ich pripravil spoluhráčom. Často bol osamoteným ťahúňom, klub v ostatných sezónach nedokázal ašpirovať na cenné trofeje. Preto uvítal, keď o neho prejavili záujem oba manchesterské kluby. Guardiola vzdal boj o svojho bývalého zverenca z Barcelony, nebol ochotný dorovnať lukratívne podmienky, ktoré mu ponúkli v United. V januári 2018 ešte nevedel, aké dobré rozhodnutie spravil, keď uprednostnil letnú kúpu Riyada Mahreza z Leicestru. A Alexis zaiste netušil, kde sa bude nachádzať rok po príchode na Old Trafford.

V príprave na novú sezónu pracoval poctivo. To nepochybne. Svedčali o tom príspevky na sociálnych sieťach, ktoré pridával z predsezónnej „zaberačky“. Reštart avizoval aj vtedajší tréner United José Mourinho, ktorý sa tešil na prvú kompletnú sezónu Čilana v Manchestri. Sánchez však akoby niečo stratil. A zatiaľ mu nepomohol ani Solskjaer. Dynamický krídelník sa toľko nezapája do hry, nenabieha do voľných priestorov, má pramálo dotykov s loptou. A povestných driblingov cez jedného, dvoch či troch hráčov súpera ešte menej.

„Nemôžem pre neho nič urobiť. Potrebuje nájsť sám seba. Vieme, že v ňom je kvalitný hráč,“ povedal tréner United Ole Gunnar Solskjaer po ďalšom bezduchom vystúpení Sáncheza v úvodnom osemfinále Ligy majstrov proti parížskemu Saint-Germain. Čilan prišiel na trávnik spoločne s Matom, aby v druhom polčase nahradili zranené preferované duo krídelníkov Martiala a Lingarda. „V druhom polčase sme nemali toľko pohybu, chýbali nám nábehy za obranu PSG. Zrejme potrebujeme nájsť nový spôsob hry, keď sú Anthony a Jesse mimo,“ dodal Solskjaer.

Sánchez v aktuálnom ročníku odohral 19 súťažných stretnutí a strelil len dva góly, ku ktorým pridal štyri asistencie. To je málo na najlepšie plateného hráča anglickej ligy. „V zápase proti PSG bola 20-minútová perióda, keď sa Alexis nedotkol lopty,“ komentoval pre rádio BBC šesťnásobný majster Anglicka Phil Neville: „Toto nie je Alexis, ktorého sme si zamilovali v Arsenale. Potrebuje odohrať sériu 10-15 zápasov v základe, aby si znovu vybudoval formu. Keď sa pozriete na lavičku United, Alexis momentálne nie je ten hráč, ktorý prinesie do hry impulz. Nemyslím, že je s ním koniec, potrebuje znovu nabehnúť na svoju hru. Je to vec sebavedomia. Potrebuje cítiť podporu, Ole s ním musí pracovať. Keď sú teraz Martial a Lingard mimo, Solskjaer musí dostať Alexisa späť do formy.“

Pre Manchester United v najbližších týždňoch pokračuje extrémne náročný program. Klub potrebuje Alexisa a Alexis potrebuje podporu klubu. V tridsiatich rokoch môže byť pre neho jar 2019 rozhodujúca v tom, ako strávi zvyšok svojej kariéry.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk