ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezovú by mala potiahnuť mlaď, v pláne i príchod skúseného útočníka
zdroj: TASR

Podbrezovú by mala potiahnuť mlaď, v pláne i príchod skúseného útočníka

Po jeseni desiate mužstvo Fortuna ligy FK Podbrezová sa spolieha pred ostrým jarným štartom na skúsenosť i mlaď. Vedenie sa snažilo skĺbiť hráčov tak, aby mladí popri starších naberali ostrohy a skúsených hráčov, tvoriacich kostru mužstva, mladí obohacovali v dynamike, dravosti a pohybe.

Nový, 42-ročný tréner Vladimír Veselý našiel v tíme kvalitných hráčov, aspoň takto vníma celé mužstvo. "Skĺbila sa mlaď so staršími a to je dobre, som spokojný. Našli sme aj nedostatky, zmenili sme štýl hry, chceme hrať útočnejšie, odvážnejšie, kombinačnejšie. Už zápasy v Turecku ukázali, že sme na správnej ceste. Vieme, koľko máme bodov, naivní byť nechceme, tomuto výberu však verím. Mladí nasávajú všetky poznatky, v kabíne sa vytvorila perfektná klíma, všetci ťahajú za jeden povraz. V Turecku sme mali veľmi dobré podmienky na tréningy, so super plochami, všetko plánované sme do bodky splnili."

Prezident klubu Július Kriváň tvrdí o sebe, že je optimista. "Verím, že chlapcov neľahkí súperi dostatočne motivujú a dostaneme sa na vzostupnú vlnu. Stred tabuľky sme predtým najčastejšie skloňovali a aj teraz si myslím, že máme na túto pozíciu dostatočne zoskupený káder. Prípravné zápasy boli kvalitné, na hernom sústredení v Turecku, aj keď nám v úvode počasie neprialo, sme mohli odohrať všetky zápasy na výborných terénoch a s kvalitnými súpermi. Podľa mňa máme za sebou veľmi dobrú prípravu."

Július Kriváň
Július Kriváň (foto: TASR)

Od mladých hráčov si sľubuje vedenie klubu všetky vlastnosti, ktoré ich zvyknú sprevádzať. "Hlavne pohyb," dodáva J. Kriváň. "Z toho sa bude odvíjať celý systém hry. Už prvý zápas v Turecku s Radnički Niš ukázal, že ak je pohyb dostatočný, dostávame sa do šancí a vieme ich premeniť, vyhrali sme 2:0. Druhý zápas s Vardarom Skopje s výsledkom 1:1 bol najmä o taktike, no a tretí zápas s kórejským FC Daejeon Citizen s prehrou 0:2 bol vyslovene behavý. Kórejci boli ako motorové myši na kľúčik, my sme niekedy nestíhali. Ak viete o sebe a dokážete rozbehať súpera, tak dáte futbalu aj nejakú fazónu, to si musíme osvojiť."

Podbrezová si verí a chystá sa zároveň na cestu výchovy mladých futbalistov. J. Kriváň: "Podmienky máme, pracuje nám aj útvar talentovanej mládeže od prípraviek až po juniorku a vidíme v tomto veľkú perspektívu. Takých hráčov ako Kiwjor, alebo mladý Pastorek sme nevedeli predtým zohnať a ak sa u nás rozohrajú, môžu skončiť v poprednejších mužstvách."

Škoda, že Podbrezovej nevyšla spolupráca s Besiktasom Istanbul. Ako povedal J. Kriváň, "zastalo to, nič sa neudialo, bolo to aj o tamojšej politickej situácii, už v tom nepokračujeme."

Kapitán mužstva Miroslav Viazanko bude jedným z nosných stĺpov zostavy. "Spočiatku bola vo mne zvedavosť ako si sadneme, no po týždňoch tréningov sme sa tak zoznámili, že začíname mať svoju tvár aj herne. Verím tomu, že mlaď bude na prospech našej hry a klubu, tvrdo na sebe pracuje a je dosť ctižiadostivá. V Turecku sme si zahrali občas v zápasoch, alebo fázach naozaj dobre a niektoré myšlienky trénera sme už aj realizovali. Chce to len viac času, no náznaky už vidieť. Vynikajúci zápas sme odohrali proti Kórejčanom a mladí zistili, ako je hrať proti špičkovým hráčom."

Miroslav Viazanko
Miroslav Viazanko (foto: TASR)

Novú filozofiu klubu predstavil generálny manažér Miroslav Poliaček. "Spočíva na mladých. Sme si vedomí tabuľkovej situácie, no obavy nemáme. V lige sa bude hrať pod iným tlakom, v najbližšom zápase v Nitre dostanú viacerí mladí šancu, nie sú to úplní ucháni, majú v nohách aj ťažké zápasy. Šikovných hráčov máme aj v doraste, podobných sme vyberali z iných klubov a stavali sme na talente, pracovitosti a mentálnom nastavení. Uvidíme, ako sa presadia v lige. Zo starších sa spoliehame najmä na Viazanka, Leška, veľa za sebou má Štefánik, aj Obročník, či Paraj, ktorý v druhej lige niečo odohral. Máme zhruba sedem - osem hráčov, ktorých spája hlavne ostrieľanosť. Čo sa týka gólov, mali by ich dávať najmä Leško, Breznaník, po doliečení Mikuš a aj niekto z mladých. Ešte jeden príchod riešime, bude to útočník, nie je to jednoduché finančne, ale je to skúsený Slovák."

V príprave odohrala Podbrezová 10 zápasov s bilanciou 3-4-3 a so skóre 13:12.

Káder mužstva:
brankári:
Vantruba, Ludha, Rehák
obrancovia:
Kiwior (Poľ.), Oravec, Podstavek, Mojžiš, Obročník, Bartoš
stredopoliari:
Viazanko, Breznaník, Mejri, Pastorek, Štefánik, Paraj, Leško, Urbanič, Špyrka
útočníci:
Mikuš, Pavúk, Galčík, Olatunji (Nig.), Voško

Pohyb v kádri
prišli:
Vantroba, Oravec, Rehák, Paraj, Pavúk, Špyrka, Pastorek, Kiwior, Štefánik, Urbanič, Olatunji (v štádiu riešenia), Galčík, Voško
odišli:
Kuciak, Turňa, Kopičár, Magda, Tereščenko, Edge, Baran, Njire

Tlačová konferencia ŽP Šport Podbrezová (12.2.2019) (6 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk