ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak Trnava má nového kapitána
zdroj: Erik Grendel.

Spartak Trnava má nového kapitána

V tíme úradujúceho slovenského majstra a úspešného účastníka skupinovej fázy Európskej ligy nastal v priebehu zimy hráčsky exodus. Odišli i kapitáni ostatných úspechov Lukáš Greššák a Boris Godál. Nasledovali ich skúsení hráči Martin Tóth, Martin Chudý či Marek Bakoš, ktorí pripadali do úvahy. „Andeli“ si museli zvoliť nového lídra a kapitánska páska pripadla Erikovi Grendelovi. Jeho zástupcami budú Marek Janečka a Matúš Čonka.

Grendel prišiel pred štartom sezóny z Górniku Zabrze. Jesenná časť mu vyšla, aj keď Sparta nezvládal kvôli európskym povinnostiam nahustený program a v lige sa mu nedarilo. Tridsaťročný stredopoliar si zastal svoje renomé a napriek tomu, že po jeseni avizoval odchod, aj na jar bude pokračovať v „malom Ríme“. Grendel je odchovanec dubnického futbalu, v rokoch 2009-15 pôsobil v tíme trnavského rivala Slovane Bratislava. Ľavý obranca Čonka pôsobí v Trnave od leta 2014, Janečka prišiel v januári tohto roka z Karvinej, no na Štadióne Antona Malatinského už hrával v rokoch 2012-15.

foto: tasr
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk