ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mladý talent Nitry bude nahradený skúseným hráčom z rumunskej ligy
zdroj: fcnitra.com

Mladý talent Nitry bude nahradený skúseným hráčom z rumunskej ligy

Skúsený chorvátsky stopér Ivan Zgrablič sa definitívne stal hráčom fortunaligového účastníka FC Nitra. Klub tým reaguje na prestup mladého talentovaného obrancu Richarda Križana do maďarského klubu Puskás Akadémia.

Dvadsaťsedemročný stopér hral v minulosti predovšetkým v rodnej krajine, vrátane prvoligových klubov HNK Cibalia a NK Istra. V lete okúsil legionársky chlebíček, keď prijal ponuku z prvej rumunskej ligy a ostatného polroka obliekal dres FC Voluntari. Avšak koncom septembra vypadol zo zostavy a odvtedy nazbieral len dva štarty, pričom v jednom videl červenú kartu. Druhýkrát nastúpil na necelých dvadsať minút v poslednom jesennom kole. Voluntari sú v tabuľke na poslednom mieste. „Ivan Zgrablič k nám prichádza na pol roka s možnosťou ročnej opcie. Je to skúsený stopér, ktorého si vyhliadol tréner Galád,“ predstavil novú posilu, ktorá naskočila už do dvoch prípravných duelov,  športový riaditeľ FC Nitra Marián Süttö„Ivan sa zoznamuje so slovenským prostredím, nemá veľkú rečovú bariéru a je zdravý. Ešte v decembri hral ligu, je v plnej kondícii a my veríme, že sa rýchlo zohrá s našou obrannou formáciou,“ dodal.

Potreba nového obrancu narástla po odchode Križana a zdravotných problémoch Macdonalda Nibu. V zostave zostáva Pavol Farkaš, ktorý mal na jeseň najvyššiu úspešnosť súbojov zo všetkých hráčov najvyššej súťaže. „Momentálne je to pre nás hráč do základnej zostavy. Požiadavka hlavného trénera na nového stopéra bola, aby to bol skúsený hráč, mal už niečo odohraté a aby nám vedel pomôcť hneď po príchode,“ načrtol Süttö. Nová akvizícia presne vie, čo od neho pod Zoborom očakávajú a je odhodlaný pobiť sa za nitriansky dres: „Zavolal mi môj agent s otázkou či by som mal záujem hrať v Nitre. Ponuka od klubu sa mi páčila, tak som sa rozhodol prísť a vyskúšať to. Zatiaľ som tu iba pár dní, nemal som moc času spoznávať mesto, ale veľmi sa mi tu páči. V kabíne je skvelá partia a máme kvalitné podmienky na trénovanie, očakávam dobrú sezónu,“ povedal pre nitriansky web Ivan Zgrablič.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk