ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Világi pomýšľa na titul. Jar DAC odštartuje olympijská víťazka
zdroj: fcdac.sk

Világi pomýšľa na titul. Jar DAC odštartuje olympijská víťazka

Bitka druhého s prvým pred zaplnenou MOL Arénou v Dunajskej Strede bude najlepšou reklamou pre Fortuna ligu vracajúcu sa s jarnou časťou. Úvodný výkop stretnutia domáceho DAC s jesenným majstrom Slovanom Bratislava obstará ctená návšteva. Trojnásobná olympijská víťazka s prezývkou „Železná lady“ maďarská plavkyňa Katinka Hosszúová.

„Osobne sa poznáme už dlhšie. Prostredníctvom spoločnosti MOL, ktorá ju sponzoruje, sme Katinku oslovili a ona súhlasila. Zázrak, že práve nie je na pretekoch niekde vo svete, no bude môcť zavítať do Dunajskej Stredy. Je to pre nás veľká udalosť,“ povedal pre denník Šport majiteľ DAC Oszkár Világi tešiac sa zo slávnostného výkopu veľkého šlágra, ktorý môže mnohé napovedať o ďalšom vývoji ligovej jari na Slovensku.

Maďarská plavkyňa Katinka Hosszúová získala na Hrách 2016 v Riu de Janeiro tri zlaté a jednu striebornú medailu. (tasr/ap)

Dunajskostredčania sa tešia z už kompletne dostavaného štadióna, všetky štyri tribúny ponúknu dovedna 12 575 miest na sedenie. „Veľmi sa z toho teším, pretože sú za tým roky práce. Dúfam, že v sobotu to bude celé v plnej sláve a funkčné tak, ako si všetci predstavujeme. Budeme chcieť jednoznačne vyhrať, no nielen preto, že krstíme štadión. Chceme znížiť aktuálnu osembodovú stratu na lídra. Máme za sebou dobrú prípravu a k dispozícii mladý, kvalitný a vyvážený tím,“ pokračoval Világi, ktorý sa nebojí slovíčka „titul“: „Od okamihu, keď sme vlani skončili tretí, myslíme na jeho zisk. Slovan má dobrý tím, no ešte budeme hrať trikrát proti sebe, čo znamená možný zisk deväť bodov. A strácame len osem...“

Beznádejne vypredané
Takmer polovicu sedadiel v MOL Aréne obsadia každý víkend držitelia permanentných vstupeniek. Nečudo, že keď na Žitný ostrov zavíta Slovan Bratislava, po zvyšných lístkoch sa len zapráši. Fanúšikovia týždeň pred úvodným výkopom jarnej časti stáli pred štadiónom od pol druhej v noci, aby sa dostali k dvom tisíckam vstupeniek, ktoré klub v danej fáze uvoľnil do predaja. Predaj spustili o deviatej, po dvoch hodinách nezostal k dispozícii jediný lístok. Zvyšnú tisícku dopredal DAC online v pondelok popoludní, v domácich sektoroch nezostalo jediné miesto voľné!

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk