ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Tréner Newcastle Benítez: Dúbravka musí byť silnejší
zdroj: Martin Dúbravka.

Tréner Newcastle Benítez: Dúbravka musí byť silnejší

Newcastle United sa mohol v pondelňajšej dohrávke 26. kola anglickej Premier League vzdialiť zóne zostupu na tri body. A dlho k tomu aj spel, keď na ihrisku Wolverhamptonu prekvapivo viedol. „Vlci“ však v 95. minúte dokázali dramaticky vyrovnať na konečných 1:1. Francúzsky stopér domácich Willy Boly zakončil cez slovenského brankára Martina Dúbravku na hranici faulu, no hlavný arbiter Graham Scott situáciu pustil. Od osemnásteho Southamtonu tak „straky“ delí jediný bod. Trénera Newcastle Rafu Beníteza nevynútená strata v nadstavenom čase sklamala a zabudol na niekoľko dobrých zákrokov Dúbravku z predchádzajúceho priebehu stretnutia.

Benítez vyčítal Dúbravkovi, že vysokú centrovanú loptu na zadnú žrď nevyboxoval, no snažil sa ju chytiť do rúk. Boly mal pri výskoku ruky na ramenách Dúbravku, ten mohol situáciu riešiť na istotu. Nestalo sa, urastený stopér pretlačil žilinského odchovanca. „Pri týchto loptách si musíte počínať trochu lepšie. Jednoducho loptu vyboxovať a ukončiť zápas. Pri opakovanom zábere to nebolo úplne jasné, no podobné situácie musíme brániť lepšie. V Anglicku idú hráči do brankára tvrdšie, takže musí byť dostatočne silný,“ vyzval Dúbravku Benítez k väčšej sile a jednoduchosti pri riešení podobných situácií. Španielsky tréner sa nechcel sťažovať na rozhodcu Scotta za pustenie spornej situácie: „Nebol som spokojný s niektorými jeho rozhodnutiami, no celkovo bol jeho výkon v poriadku.“

Dúbravka až do vyvrcholenia zápasu pôsobil tradične spoľahlivým a pokojným dojmom. Ostatných päť striel lepšie hrajúcich domácich kryl, chybu brankára je však vždy vidieť dvojnásobne. A strata dvoch bodov môže Newcastle na konci sezóny mrzieť. „Musíme byť sklamaní. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, no kúsok po kúsku sme získavali kontrolu. Keď sme strelili gól, súper všetko zmenil, no stále sme mali aspoň nejakú kontrolu. Mali sme v kapse tri body, mrzí nás inkasovať v závere takýmto spôsobom,“ komentoval Benítez pre Sky Sports.

Spokojný na konci stretnutia napokon nebol nik, aj keď vzhľadom na priebeh sa viac tešili domáci. Nevyužili však šancu priblížiť sa pohárovej Európe, na ktorú momentálne strácajú zo siedmej priečky jedenásť bodov. Väčšie starosti má Newcastle, zrejme až do konca sezóny bude bojovať o záchranu. Najbližšie hrá zápas o takmer dva týždne a má ideálnu šancu na víťazstvo. Doma privíta beznádejne posledný Huddersfield.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Newcastle

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk