ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilinčania prekvapili na Winter Cupe v malom futbale
zdroj: Filip Nagy

Žilinčania prekvapili na Winter Cupe v malom futbale

Druhý ročník Winter Cupu pod záštitou Slovenského zväzu malého futbalu (SZMF) v Korni, obci v okrese Čadca, prekvapivo zvíťazili hráči tímu Lipina Žilina. Dianie na ihrisku pozorne sledoval aj nový reprezentačný tréner Slovenska v malom futbale Ladislav Borbély.

Šesť skupín po päť celkov súťažilo na severozápade Slovenska v krytej hale v dedinke Korňa. Kvalifikovať sa na turnaj mohli víťazi regionálnych kvalifikačných turnajov, majstri a finalisti jednotlivých líg v malom futbale naprieč Slovenskom a ďalšie tímy. Dianie v základných skupinách A – F a prvé kolá play off fázy vygenerovali štyroch semifinalistov. Turnaj priniesol viacero prekvapení na úkor veľkých favoritov. Pivkári z Nitry narazili na Hlohovecké hviezdy FC, ktoré vyradili jedného z favoritov podujatia Atletico Trnava FC. Pivkári triumfovali 3:2 po strelách zo značky pokutového kopu. V druhom semifinále Lipino Žilina zdolalo Old Katenačo z Bratislavy 2:0 a svoju spanilú cestu turnajom dotiahlo do boja o zlato. Tam si so súperom poradilo najtesnejším rozdielom 1:0 a raduje sa z prekvapujúceho triumfu. Bronzoví skončili napokon hráči Old Katenača, ktorí si s Hlohoveckými hviezdami FC pripísali víťazstvo v pomere 1:0.

Okrem najlepších tímov ocenil zväz aj všetkých arbitrov a najlepšieho gólmana. Ním sa stal brankár celku Hlohovecké hviezdy FC Viliam Mišech. „Malý futbal zažil uplynulú sobotu excelentné podujatie, ktoré by sme mohli nazvať reklamou na malý futbal. Tridsiatka najlepších tímov na Slovensku bojovala o zimný pohár SZMF Winter Cup a dovolím si povedať, že Slovensko tak kvalitné podujatie v malom futbale ešte nezažilo. Počet účastníkov sa zdvihol na 30 a z organizačného hľadiska sa vyladili chybičky, ktoré vznikli minulý rok. Nechcem tým povedať, že tento rok bol úplne bez chýb, ale stúpajúci trend kvality SZMF podujatí ma skutočne teší. Pracuje na tom počas celého roka mnoho oddaných ľudí a je naozaj skvelý pocit, keď vám hráči aj dva dni po turnaji volajú, či píšu ďakovné správy. Dodáva nám to extrémne množstvo energie. Myslím, že aj tréner Laco Borbély si po kvalitatívnej stránke nemohol želať lepší začiatok a najlepších hráčov mal ako na dlani,“ zhodnotil vydarené podujatie prezident SZMF Peter Králik.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

HOKEJ.sk