ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sarriho budúcnosť je otázna: Budem rád, ak prezident zavolá
zdroj: Maurizio Sarri.

Sarriho budúcnosť je otázna: Budem rád, ak prezident zavolá

Viacerí bývalí tréneri londýnskej Chelsea potvrdili, že meno majiteľa klubu Romana Abramoviča sa im na displeji prichádzajúcich hovorov objavilo len v čase, keď sa veci kazili a tím prechádzal krízou. Keď sa taliansky tréner Maurizio Sarri obzrie za ostatnými výsledkami a výkonmi svojich zverencov, zvonenia na telefóne by si rozhodne vypínať nemal.

Práca trénera je vždy v ohrození

„Ja neviem, práca trénera je vždy v ohrození,“ reagoval Sarri na otázky novinárov, či sa bojí o svoju pozíciu v Chelsea a pre Sky Sports Italia dodal: „Ak mi prezident (Roman Abramovič) zavolá, budem rád, pretože zatiaľ mi ešte nikdy nevolal. Úprimne, neviem, čo mám očakávať.“ Tlak na šesťdesiatročného kormidelníka je obrovský. Chelsea za ostatné tri polčasy na ihriskách súperov inkasovala desať gólov bez akejkoľvek odpovede. V lige prehrala tri vonkajšie zápasy v rade, cez víkend ju Manchester City rozmetal 6:0. The Blues padli na šieste miesto anglickej Premier League, pričom nedeľňajšie fiasko zďaleka nebolo len výsledkom výborného výkonu domácich.

zdroj: Chelsea v nedeľu utrpela najhoršiu ligovú prehru za 28 rokov!

Dlhodobo slabý ľavý bek Marcos Alonso už vo štvrtej minúte nepochopiteľne nechal voľnú diaľnicu pre Bernarda Silvu, ktorý nabil na gól Sterlingovi. Zinčenka pred asistenciou na druhý gól nedokázali zastaviť nedôrazný Azpilicueta ani dlhodobo kritizovaný Jorginho. Na druhý zásah Aguera asistoval Barkley, štvrtý padol po chybe brankára Kepu, piaty spôsobil penaltovým zákrokom Azpilicueta. Modrí hrali najmä vzadu veľmi zle a nekoncentrovane. Sarri prednedávnom priznal, že je náročné motivovať hráčov Chelsea a že on to zrejme nedokáže. Tentoraz však bolo nastavenie tímu podľa neho správne: „Behom týždňa, na predzápasovej porade i na rozcvičke bolo všetko v poriadku, motivácia bola na dobrej úrovni. Začali sme dobre, no už vo štvrtej minúte sme inkasovali stupídnym spôsobom. V tom momente sme potrebovali udržať sa v zápase, no nedokázali sme to. Urobili sme mnoho chýb proti nesprávnemu súperovi.“

zdroj: Zostrih stretnutia Manchester City - FC Chelsea 6:0. (yfl.matchat.online)

Tréneri potrebujú čas, majitelia vieru

Chelsea v nedeľu prehrávala už v 25. minúte 0:4. Sarri sa pohyboval po technickej zóne v rozpakoch, frustrácii i hneve. Tradične žuval cigaretový filter a robil si poznámky o tragédii, ktorú sledoval. Po poslednom hvizde vyzeral dezorientovaný. Do šatne odišiel bez toho, aby svojmu priateľovi a podporovateľovi Pepovi Guardiolovi podal ruku. Údajne ho pri odchode z hracej plochy nevidel, napriek tomu, že ho míňal. „Rozprával som sa s jeho asistentom Gianfrancom Zolom, nie je žiaden problém. So Sarrim mám dobrý vzťah,“ nechcel živiť zbytočnú kauzu Guardiola a opäť podržal svojho trénerského kolegu: „Viem, čo chce v Chelsea dosiahnuť. Ľudia nechápu, aký náročný môže byť prvý rok. Tréneri potrebujú čas, majitelia zas potrebujú veriť. Prišiel som do Manchestru City a vedenie ma poznalo. Verili, že som dobrý. A nie iba vtedy, keď vyhrávame.“

Bývalý tréner Mareka Hamšíka v Neapole prišiel do Chelsea, aby mužstvu naučenému dobre brániť a hrať na protiútoky vštepil svoj Sarriball - hru založenú na vysokom pressingu a dynamických krátkych kombináciách. Avšak, Chelsea, ktorá sa o niečo podobné pokúšala naposledy pod vedením brazílskeho trénera Scolariho, momentálne nemá hráčsky materiál, aby sa presadzovala týmto štýlom. Otázka znie, či majiteľ Chelsea Abramovič prejaví Sarrimu dôveru a vytrvá, kým privedie svojich hráčov a naplno implementuje svoju filozofiu, alebo Taliana vyhodí ešte pred koncom aktuálneho ročníka. História je v tomto prípade proti Sarrimu. Minulosť totiž ukázala, že akokoľvek impulzívne rotácie Abramoviča priniesli Chelsea aspoň krátkodobý úspech. Bude Chelsea po necelých 12 mesiacoch znovu meniť trénera?

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Manchester City

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk