ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ševela má dôveru vedenia, Slovan sa však musí neustále zlepšovať
zdroj: TASR

Ševela má dôveru vedenia, Slovan sa však musí neustále zlepšovať

V sobotu slovenskými médiami prebehol rozhovor s viceprezidentom ŠK Slovan Bratislava Ivanom Kmotríkom, ktorý hodnotil i doterajšiu prácu súčasného trénera „belasých“ Martina Ševelu. Viaceré webové portály naznačili možný odchod lodivoda z lavičky Slovana. Vedenie klubu preto skrz oficiálne vyhlásenie dáva veci doporiadku.

„S celým realizačným tímom a taktiež s Martinom Ševelom sme si pred štartom zimnej prípravy prešli jednotlivé body, ktoré som spomenul aj v rozhovore. Zároveň sme si spoločne nastavili veci, ktoré chceme zlepšiť do konca tejto sezóny. Mrzí ma, že médiá urobili z mojich odpovedí senzáciu. Je pravda, že vyžadujem zlepšenie v určitých aspektoch, ktoré sme si stanovili. Martin Ševela však má moju dôveru a podporu, a rozhodne ho nikto nevyhadzuje,“ rozhovoril sa pre skslovan.com viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Podľa slov čelného predstaviteľa klubu nie je merítkom úspešnosti ligový titul, ten by mal byť akousi samozrejmosťou. Slovan sa však chce presadiť i na európskej scéne, čo sa mu dlhodobo nedarí. „Pokiaľ by som teraz povedal, že všetko je perfektné a bezchybné, zrejme by veľa ľudí reagovalo, že teda super, je to skvelé. Nehovorím, že je to zlé. Veď máme osembodový náskok, čo je určite aj zásluha Martina Ševelu. Slovan sa však musí neustále zlepšovať. Radšej pomenujem to, čo mi prekáža, teraz v zime, aby sme to vedeli ešte zlepšiť nielen do jarného boja o titul, ale hlavne do leta a európskych pohárov. Ak chceme zlepšiť defenzívu, aby sa nám nestalo to, čo pred rokom na Rapide, tak na tom musíme pracovať už teraz, a nie sa zobudiť týždeň pred štartom pohárovej Európy. S Martinom sme sedeli ohľadom vecí, pri ktorých vyžadujem zlepšenie, takže to nebolo tak, že by sa z médií dozvedel o tom, čo od neho požadujem. Dnes sme sa zároveň telefonicky spojili a absolútne otvorene a normálne sme komunikovali. Preto verím, že tak, ako to pochopil Martin Ševela, pochopí moje slová aj verejnosť a nedá sa zavádzať bulvárnymi titulkami novinárov, ktorí už vyhadzovali nášho trénera napriek tomu, že som jasne povedal, že ho chcem podržať. Tak, ako som ho podržal po vypadnutí s Rapidom," povedal Ivan Kmotrík ml.

Martin Ševela
Martin Ševela má podľa slov Ivana Kmotríka ml. naďalej dôveru vedenia klubu (foto: TASR)

Podľa slov generálneho riaditeľa najslávnejšieho slovenského klubu je potrebné vyvíjať pozitívny tlak či už na realizačný tím, hráčov, ale i funkcionárov. „Bolo by alibistické sa len navzájom chváliť. Veď po vypadnutí s Rapidom sme všetci od trénera po mňa boli terčom kritiky za to, že sme v odvete inkasovali štyri góly. Preto sme si za náš dlhodobý cieľ stanovili znížiť počet inkasovaných gólov a zlepšiť defenzívu v podaní celého mužstva. Som človek, ktorý s hráčmi, trénermi, zamestnancami klubu i médiami komunikuje na rovinu, odmietam sa schovávať za frázy a prázdne odpovede. Preto som v rozhovore pomenoval veci, ktoré chcem zlepšiť a odstrániť, a nemieril som to ako útok na osobu trénera. Profesionálny život je však taký, že musíte niekedy povedať a prijať aj menej príjemné veci. Stále budem klásť dôraz na to, aby sme sa zlepšili v defenzíve, aby sme boli ešte kompaktnejší, mali lepší systém, rýchlejšiu prechodovú fázu, efektívnejšie zakončenie a pod. Je nevyhnutné sa stále zlepšovať, pretože na novom štadióne musí byť naším primárnym cieľom uspieť aj v pohárovej Európe. A na to musíme byť ešte lepší v každej jednej oblasti,“ uzavrel pre klubový web Ivan Kmotrík ml.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk