ProFutbal.sk ProFutbal.sk

El Maestro po polroku končí na lavičke CSKA Sofia
zdroj: facebook/CSKA Sofia

El Maestro po polroku končí na lavičke CSKA Sofia

Tréner Nestor El Maestro, ktorý doviedol slovenský klub Spartak Trnava k prvému titulu po 45 rokoch a následne odišiel na lavičku bulharského klubu CSKA Sofia, je po polroku bez práce.

Tridsaťpäťročný srbský kormidelník prevzal celok z hlavného mesta krajiny začiatkom júna s cieľom doviesť ho k majstrovskému titulu. Historicky najúspešnejší bulharský klub získal naposledy ligovú trofej v sezóne 2007/08, odvtedy skončil šesťkrát na druhom mieste. Vedenie klubu čakalo od trénerskej zmeny aj lepšie výsledky v pohárovej Európe, naposledy hrali totiž v skupinovej fáze Európskej ligy ešte v ročníku 2010/11. Rodák z Belehradu však vo svojej ďalšej misii nebol úspešný, v aktuálnom ročníku figuruje tím na druhej priečke so šesťbodovým mankom na majstra Ludogorec Razgrad, v kvalifikácii Európskej ligy stroskotali El Maestrovci v treťom kole na FC Kodaň s Denisom Vavrom a Jánom Gregušom. Fanúšikovia neboli spokojní ani s predvedenou hrou.

Ako klub informuje na svojej webstránke, vedenie CSKA sa dohodlo s El Maestrom na ukončení kontraktu po vzájomnej dohode. V Sofii s náhradou dlho neotáľali a na lavičke už sedí aj nový kormidelník, na rok a pol zasadne na lavičku fanúšikmi milovaný bývalý hráč Lyuboslav Penev, ktorý v minulosti viedol sofijské mužstvo už dvakrát. „CSKA má vždy len jeden cieľ - byť na vrchole, byť víťaz,“ povedal Penev na tlačovej konferencii. Ako hráč získal s CSKA dva ligové tituly, štyri národné poháre a zaznamenal 123 štartov a 88 gólov. V minulosti hrával aj v španielskych kluboch Valencia, Atlético Madrid, Compostela a Celta Vigo.

Odporúčame

HOKEJ.sk