ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Po 2,5 roku cítil potrebu zmeny, mrzia ho invektívy fanúšikov Ružomberka
zdroj: TASR

Po 2,5 roku cítil potrebu zmeny, mrzia ho invektívy fanúšikov Ružomberka

Vo štvrtý februárový deň oslavoval 27 rokov. Väčšina sa mu však neozvala kvôli blahoželaniu k narodeninám, práve v ten deň totiž v médiách rezonovala správa, že sa jeden z najlepších krídelníkov našej súťaže dohodol na spolupráci so Slovanom Bratislava. Aj keď bolo už dlhšie známe, že Erik Daniel opustí MFK Ružomberok, niektorých fanúšikov jeho krok sklamal.

Vášne medzi priaznivcami sa pokúsil schladiť fanklub Concordia 1906, keď jeden z lídrov s prezývkou Popol položil odchádzajúcemu futbalistovi niekoľko otázok. Vo svojom texte na sociálnej sieti zhrnul negatívne názory fanúšikov, ktorí vyčítajú Danielovi odchod za peniazmi do Slovana, mnohí tiež nepovažujú za fér opustiť svoj predchádzajúci klub zadarmo. Autor sám nazval bratislavský klub „cirkusovým“, kam vraj navyše „poputovalo množstvo hráčov doslova uhniť“. K dôvodom, prečo opúšťa Liptov, sa síce nevyjadril, chlapsky však vyjadril svoje pocity. „Nebojím sa ničoho. Každý je strojcom svojho šťastia a každý si môže za všetko sám. Keby som sa mal niečoho báť, nemôžem robiť nič. Cítim, že potrebujem zmenu a to, čo som si vybral, je moja vec. Myslím si, že každý sa môže rozhodovať podľa toho ako to on sám cíti. Chcem pre seba ďalšiu výzvu, preto som sa takto rozhodol,“ vyznal sa Erik Daniel v rozhovore pre fanúšikovskú stránku Concordia 1906 na Facebooku.

Do Ružomberka prišiel s trénerom Norbertom Hrnčárom z Myjavy pred sezónou 2016/17, o polroka neskôr sa malý Spartak zo súťaže odhlásil. Počas dvoch sezón sa aj vďaka nemu dostal klub do pohárovej Európy, pod Čebrať dokonca prišiel Wayne Rooney s anglickým Evertonom. Negatívne názory fanúšikov sa k nemu dostali a mrzia ho, nerozumie im. „Myslím si, alebo aspoň dúfam, že tu ľudia videli, že som dával do toho všetko, robil som na sto percent. Tí, ktorí to videli, tak mi poprajú. A tí, ktorí nie, tak si na mňa zanadávajú. Keď si niekto bude chcieť na mňa zakričať a zanadávať, tak môže. Mrzí ma, že sa nájdu aj takí, ale nič s tým neurobím. Každý má svoj názor, ja im ho brať nebudem. Mám svoje ciele a idem si za nimi. Ja len ďakujem tým, ktorí mi popriali,“ odkázal priaznivcom zo stredného Slovenska rýchlonohý krídelník, ktorý je so siedmimi asistenciami najlepším nahrávačom v tíme.

V súčasnosti ešte stále prebiehajú rokovania medzi oboma klubmi, ktoré rozhodnú o tom či Daniel zamieri do hlavného mesta už na jarnú časť alebo až v lete po vypršaní kontraktu. V kádri belasých by sa musel popasovať s konkurenciou v podobe Mohu či Čavriča, viackrát na krídle nastúpil aj Dražič. Verí, že to bude v jeho silách. „Keď cítim, že to chce zmenu, tak ju chcem urobiť a posunúť sa ďalej, hoci som si už prečítal komentáre, že sa v Slovane zahrabem a podobne. Myslím si, že je len na mne ako dopadnem. Mám vždy tie najvyššie ciele, takže sa toho nebojím. Je len smutné, že sa nájdu ľudia, čo píšu, nech dopadnem zle. Ja by som si nikdy nedovolil niekomu niečo také povedať. Ja si ale idem za svojim. Ako každý športovec, aj ja mám ešte pred sebou veľa cieľov,“ poznamenal Daniel, ktorý na svoj čoskoro bývalý klub nikdy nezabudne. „Prajem chlapcom len to najlepšie umiestnenie. Dúfam, že si zahrajú Európu, lebo si to zaslúžia! A všetkým fanúšikom ďakujem. Život ide ďalej, je tu ďalších dvadsať hráčov, ktorí budú potrebovať vašu podporu na zápasoch. Dúfam, že im pomôžete,“ dodal na záver.

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk