ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Deeney o trénerovi súpera: Nechajte nás vykopnúť to ho*no z Evertonu
zdroj: Marco Silva a Troy Deeney (v popredí).

Deeney o trénerovi súpera: Nechajte nás vykopnúť to ho*no z Evertonu

Sobotňajší program 26. kola anglickej Premier League spojí dvoch zaujímavých súperov. Ôsmy Watford privíta deviaty Everton, kluby delí v tabuľke jediný bod. Hlavnou témou stretnutia však nebude boj o udržanie sa v hornej polovici tabuľky, no návrat trénera hostí Marca Silvu na Vicarage Road.

Portugalčan prišiel na lavičku Watfordu pred začiatkom minulej sezóny. Úvod mal výborný, Hornets v prvých siedmich kolách prehrali len s Manchestrom City. Keď sa začalo špekulovať o konci Holanďana Ronalda Koemana na lavičke Evertonu, Silva sa všemožne snažil o uvoľnenie za trénerskou výzvou pri rieke Mersey. Watford mu nevyhovel, Koemana nahradil Sam Allardyce. Londýnskemu klubu sa následne prestalo dariť a Silvu v januári vyhodil. Portugalčan sa po polroku bez angažmánu a konci Allardyca dočkal vysnenej práce.

Everton sa momentálne nachádza v hornej polovici tabuľky, no fanúšikovia čakajú od solídne poskladaného tímu viac. Najmä konzistentnosť výkonov. Posun na priebežné ôsme miesto by fanúšikov mohol aspoň na niekoľko dní stíšiť, no Silvu nečaká vo Watforde nič jednoduché a príjemné. S klubom sa rozišiel v zlom, rečami o práci v Evertone stratil náklonnosť kabíny.

O momentálnom natavení tímu a pohľade na Silvu prehovoril dlhoročný kapitán Watfordu Troy Deeney. Tridsaťročný útočník hovoril pre fórum fanúšikov „sršňov“: „Budeme radšej, keď ho fanúšikovia nechajú na pokoji. Hnev by ich (Everton) len viac namotivoval. Nechajte ho tak a nás nechajte vykopnúť to ho*no z Evertonu. Ľudia pracujúci v Evertone sú fantastickí, no nie ich tréner.“

Priamy a veľkohubý Troy Deeney pravidelne používajúci pikantný slovník svojsky vyzdvihol i bývalého gólmana anglickej reprezentácie či Manchestru United dnes stojaceho v bránke Watfordu Bena Fostera: „Tento chlapík žerie sr*čky a trénuje dvakrát v týždni. Potom príde v sobotu a je ku*va neuveriteľný.“ Na Deeneyho urážky už reagoval tréner Evertonu Marco Silva, ktorý povedal: „Nebudem s ním hovoriť. Nechám Troya a zvyšok tímu, nech hovoria čo chcú.“

foto: tasr/ap/watfordfc.com
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk