ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina pred štartom jarnej časti vystužila defenzívu
zdroj: mskzilina.sk

Žilina pred štartom jarnej časti vystužila defenzívu

Na hosťovanie do konca kalendárneho roka s následnou opciou prichádza do Žiliny gruzínsky stopér Luka Lochoshvili. Kmeňový hráč Dynama Kyjev má len dvadsať rokov a svoju krajinu reprezentuje v národnom tíme U21. „Po príchode do Žiliny mám iba dobré pocity, zatiaľ sú vo mne pozitívne emócie. Prešiel som si zázemím klubu, prvotný kontakt s trénermi a realizačným tímom na mňa zapôsobil,“ prezradil mladý obranca.

„Šošoni“ sa o gruzínskeho futbalistu zaujímali už pred rokom. On sám si informácie o klube zisťoval cez svojho krajana Giorgiho Tevzadzeho, ktorý pod Dubňom pôsobil v aktuálnej sezóne. „Viem, že v Žiline je mladý tím, videl som niekoľko zápasov a hra chalanov sa mi páčila. Ide o mužstvo s perspektívnou budúcnosťou, to je pre mňa dôležité a zavážilo to pri rozhodovaní. S Tevzadzem sme kamaráti a spoluhráči z reprezentácie a rovnako sme spolu hrali aj v klube. Ešte pred mojím príchodom sme si písali o MŠK a priblížil mi klub, aktuálnu situáciu i samotnú hru. O Žiline sa vyjadroval iba v dobrom,“ prezradil ľavonohý 191 centimetrov vysoký stopér pre mskzilina.sk, ktorý sám seba opísal ako dôrazného ľavonohého stopéra, snažiaceho sa hrať technicky a konštruktívne smerom dopredu.

Malé skúsenosti so slovenským futbalom už čerstvá akvizícia „šošonov“ predsa len má. V predkole Európskej ligy v lete jeho Dinamo Tbilisi narazilo na Dunajskú Stredu, pričom Lochoshvili odohral oba zápasy. Verí, že na Slovensku dokáže rozvinúť svoj talent: „Je to v mojej kariére krok vpred. Slovenská liga je kvalitná, rýchla a ponúka naozaj výborné zápasy. Teším sa na nové výzvy, človek musí mať vždy pred sebou nejaké ciele, ambície. Chcem byť s MŠK úspešný, samozrejme, hrávať a na trávniku zo seba vydať maximum.“

„Po jesennej časti a ukončení spolupráce so Sašom Šušnjarom sme hľadali možnú posilu aj vzhľadom na to, že v "A"-tíme máme iba Filipa Kašu a Martina Králika a zároveň alternatívu v mladých stopéroch ako Ján Minárik a Matej Moško. Myslíme tak aj na to, že v druhej lige máme tím, ktorého čaká náročná jar a bude potrebovať pomoc,“ okomentoval pre klubový web príchod gruzínskeho mladíka športový manažér MŠK Karol Belaník, ktorý priznal, že Lochoshviliho mali žlto-zelení vyskautovaného už dlhšie: „Ide o ľavonohého obrancu, reprezentanta do 21 rokov, ktorý už v rannom veku odišiel do Dynama Kyjev. Následne sa vrátil do Dinama Tbilisi, kde odohral aj zápasy Európskej ligy proti Dunajskej Strede. Luka má teda aj medzinárodné skúsenosti a zaujímavé fyzické parametre, ktoré by mohli našej hre pomôcť. Veríme, že sa adaptuje čo najrýchlejšie. Počas roka sa presvedčíme o jeho prínose pre náš klub a až následne sa definitívne rozhodneme o ďalšom pôsobení."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk