ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Potvrdené: Telo nájdené vo vraku lietadla v Lamanšskom prielive patrí Salovi
zdroj: TASR

Potvrdené: Telo nájdené vo vraku lietadla v Lamanšskom prielive patrí Salovi

Telo vyzdvihnuté z vraku lietadla na dne Lamanšského prielivu patrí argentínskemu futbalistovi Emilianovi Salovi. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie polície v anglickom grófstve Dorset.

"Telo, ktoré dnes priviezli do prístavu v Portlande, bolo oficiálne identifikované... a patrí profesionálnemu futbalistovi Emilianovi Salovi," uviedla na Twitteri dorsetská polícia.   

Lietadlo so Salom na palube, ktoré pilotoval 59-ročný David Ibbotson, havarovalo 21. januára nad Lamanšským prielivom, približne 34 kilometrov od pobrežia britského ostrova Guernsey. Záchranári objavili jeho vrak v nedeľu.   

K troskám lietadla vyslali podmorské diaľkovo ovládané vozidlo, ktoré preukázalo, že na morskom dne sa nachádza lietadlo Piper PA-46 Malibu s registračným číslom N264DB. V stredu z neho vytiahli jedno telo, avšak neuviedli, či patrí Salovi, alebo Ibbotsonovi.

vrak lietadla (foto: TASR/AP)


Sala mal prestúpiť do waleského klubu Cardiff City za rekordných 15 miliónov libier. Dvadsaťosemročný argentínsky futbalista letel na stroji PA-46 Malibu z francúzskeho Nantes do Cardiffu, keď malé lietadlo zmizlo z radarov nad Lamanšským prielivom.      

"Emiliano a David zostanú navždy v našich srdciach. Obom rodinám chceme vyjadriť najúprimnejšiu sústrasť," napísal v stanovisku cardiffský klub. "Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) a celá futbalová komunita je veľmi zarmútená z úmrtia Emiliana Salu a chceme vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine a priateľom. Naše myšlienky sú taktiež s rodinou pilota Davida Ibbotsona," píše sa vo vyhlásení FIFA. Ku kondolenciám sa pridala aj Európska futbalová únia (UEFA) a množstvo hráčov, trénerov či klubov na sociálnych sieťach.      

Vedenie francúzskej ligy oznámilo, že pred zápasmi si uctia Salovu pamiatku minútou potlesku. Funkcionári Nantes sa rozhodli, že vyradia jeho dres s číslom 9.

Najnovšie z klubu: Nantes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk