ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Švento sa s rodinou usadil v Salzburgu, vydal sa na trénerskú dráhu
zdroj: redbullsalzburg.at

Švento sa s rodinou usadil v Salzburgu, vydal sa na trénerskú dráhu

V auguste síce oslávi ešte len 34. narodeniny, no už je z neho mládežnícky tréner. Niekdajší reprezentant Dušan Švento prijal ponuku svojho bývalého klubu Red Bull Salzburg, kde sa bude venovať talentovaným deťom do 12 rokov.

Rodák z Ružomberka aj kvôli početným zraneniam ukončil kariéru skôr, než plánoval. Po tom, ako zavesil kopačky na klinec, užíval si voľné chvíle s rodinou. „Trávil som čas s najbližšími, snažil som sa vyčistiť si hlavu. Boli sme na dovolenke, veľa som cestoval. Mali sme svadbu a kúpili sme si dom,“ prezradil Švento pre klubový web Red Bull Salzburg, za ktorý ako hráč odohral v rokoch 2009 až 2014 úctyhodných 183 zápasov. 

Práve pôsobenie v rakúskom veľkoklube bolo najúspešnejšie v jeho kariére, v Salzburgu zaznamenal 22 gólov a 33 asistencií. „Nie je to náhoda, že sme tu zostali. Rozhodovali sme sa len medzi Prahou a Salzburgom. Mesto sme si zamilovali, naše rozhodnutie bolo preto omnoho ľahšie,“ priznal 47-násobný slovenský reprezentant, ktorý kariéru ukončil v pražskej Slavii, za ktorú hrával aj pred pôsobením v Salzburgu. Okrem toho si na seba obliekal dres Ružomberka a nemeckého Kolína.

Dušan Švento
Dušan Švento (foto: redbullsalzburg.at)

Hoci mal Švento ponuky na pokračovanie kariéry z Austrálie či Ameriky, napokon sa vydal na trénerskú dráhu. „Môžem sa veľa naučiť a okúsiť futbal aj z druhej strany. Seniorský futbal poznám, no ten mládežnícky má svoje špecifiká. Musím byť nielen dobrý tréner, ale i psychológ. Verím, že s deťmi budem dobre vychádzať, je to pre mňa veľmi dôležité. Teším sa na novú výzvu,“ dodal odhodlane pre redbullsalzburg.at.

Najnovšie z klubu: Salzburg RB

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk