ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Benatia odmietol Manchester United kvôli náboženstvu
zdroj: Medhi Benatia. (juventus.com)

Benatia odmietol Manchester United kvôli náboženstvu

Spolupráca Manchestru United a marockého stopéra Medhiho Benatiu mohla fungovať. Anglický klub dlhodobo hľadá skúseného lídra obrany, 31-ročný Benatia je v najlepšom futbalovom veku a vo vitríne má po dva majstrovské tituly s Juventusom a Bayernom Mníchov. Africký stredný obranca však ignoroval nielen interes United, no i ďalších anglických klubov vrátane Arsenalu a Chelsea. V zimnom prestupovom období odišiel z Turína do katarského Al-Duhailu. Prečo?

„Po prestupe z Talianska do Kataru som čelil kritike. Chcem, aby všetci rešpektovali moje rozhodnutie, ktoré bolo najlepšie pre mňa i moju rodinu,“ povedal Benatia pre klubový web svojho nového zamestnávateľa a odmietol financie ako hlavnú pohnútku odchodu z Apeninského polostrova: „Chcem, aby moje deti vyrastali v islamskom prostredí. Mohol som ísť preto aj do klubov zo Spojených arabských emirátov či zo Saudskej Arábie, no vybral som si Al-Duhail.“ Benatia v minulosti pôsobil aj v Marseille, Udinese či AS Rím. V Bayerne i Juventuse plnil rolu záložného stopéra, no nabral mnoho skúseností. Dostatok, aby si mohol vyberať z ponúk z rôznych častí Európy.

zdroj: Al-Gharafa po góle Vladimíra Weissa zvíťazila v Katarskom pohári.

Rozhodol sa však inak a v Al-Duhaile už absolvoval debut vo finále katarského pohára. Nezabránil najtesnejšej prehre s Al-Gharafou, keď jediný gól stretnutia strelil slovenský krídelník Vladimír Weiss ml. Ten koncom minulého roka ukončil reprezentačnú kariéru pod trénerom Hapalom, keď od českého kormidelníka nedostal príležitosť v dvojzápase proti Ukrajine a Česku. Neobáva sa o svoju budúcnosť i kapitán Maroka Benatia, ktorý viedol krajinu na ostatných MS v Rusku? „Mnoho marockých hráčov pôsobí na Oriente a je v národnom tíme. Tréner Renard ma dobre pozná a keď si podľa neho nezaslúžim miesto v reprezentácii, budem to rešpektovať,“ dodal Medhi Benatia.

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk