ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brazílčan Barbosa Dos Santos ďalšou posilou Trebišova, cieľom je záchrana
zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov

Brazílčan Barbosa Dos Santos ďalšou posilou Trebišova, cieľom je záchrana

Druhým hráčom, ktorý v zime zamieril z košickej Lokomotívy do konkurenčného Slavoja Trebišov je brazílsky krídelník Guilherme Barbosa Dos Santos Silva. Len pár dní pred ním sa s klubom zo Zemplína dohodol na spolupráci i exkapitán Loky Patrik Zajac.

Devätnásťročný odchovanec Botafoga už za Slavoj odohral i prípravný duel. Proti Stropkovu sa blysol dvoma strelenými gólmi a okamžite zaujal predstaviteľov klubu. Vedenie Trebišova si od neho sľubuje skvalitnenie ofenzívy, ktorá patrila na jeseň v druhej lige medzi najslabšie. Veď žlto-modrí strelili v 17 zápasoch len 13 gólov a aj preto zimujú na poslednej šestnástej priečke v tabuľke.

„Som tu ešte len krátko, no pocity sú vynikajúce. Po pôsobení v Lokomotíve Košice mám v Trebišove ďalšiu výbornú príležitosť. Už sa neviem dočkať prvého súťažného zápasu,“ prezradil pre ProFutbal.sk Barbosa Dos Santos, ktorý by ostrú premiéru v novom drese mal absolvovať v nedeľu 10. marca v domácom stretnutí proti lídrovi priebežného poradia z Pohronia.

Barbosa dos Santos a Patrik Zajac
Za Slavoj odohral Barbosa Dos Santos prípravný zápas proti Stropkovu, v ktorom sa blysol dvoma gólmi. V novom klube sa stretol i s exspoluhráčom z košickej Lokomotívy Patrikom Zajacom (foto: Amatérske fotky Slavoj Trebišov)

Zatiaľ, čo v Loky sa mladý krídelník dorozumieval so spoluhráčmi len po anglicky, v Trebišove to má podstatne jednoduchšie. V klube totiž dlhodobo pôsobí jeho krajan Júnior. „Jeho prítomnosť mi veľmi pomáha, vďaka nemu sa ľahšie a rýchlejšie adaptujem na nové prostredie. Je to skvelý človek a taktiež vynikajúci futbalista. Výrazne mi pomáha tiež Patrik Zajac, s ktorým som hral v Lokomotíve,“ povedal obdivovateľ belgickej superhviezdy Edena Hazarda.

Na Slovensku je síce tento „kanárik“ ešte len niečo vyše pol roka, no krajinu si obľúbil. Aj preto verí, že jarná časť vyjde jemu i mužstvu a pôsobenie pod Tatrami si predĺži. „Môj cieľ je jasný, chcem svojimi výkonmi čo najviac pomôcť Slavoju v boji o záchranu v druhej lige. Na Slovensku sa mi veľmi páči, za ten krátky čas som tu stretol množstvo dobrých ľudí. Je to naozaj skvelé miesto pre život a hlavne pre moje futbalové napredovanie,“ uzavrel pre ProFutbal.sk Barbosa Dos Santos.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk