ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bartek prvýkrát opustil rodný Prešov: V Tatrane sa problémy len nabaľovali
zdroj: TASR

Bartek prvýkrát opustil rodný Prešov: V Tatrane sa problémy len nabaľovali

Jedným z hráčov, ktorí vymenili Tatran Prešov za Partizán Bardejov je i stopér Jakub Bartek. Dobre stavaný zadák taktiež nebol spokojný so situáciou v najstaršom klube na Slovensku, ktorý sa dlhodobo trápi a prešľapuje na mieste. Aj preto spolu s Lukášom Micherdom a Dávidom Kerestešom neváhali a upísali sa aktuálne štrnástemu celku druhej ligy.

Zimná príprava v Bardejove zatiaľ prebieha bez komplikácií, zverenci trénera Romana Bertu naberajú na sile a robia všetko pre to, aby sa vyhli pádu do tretej ligy. Aktuálne Partizán stráca na záchranu tri body. „Pocity sú len tie najlepšie, partia je výborná, som milo prekvapený všetkým, čo som dosiaľ videl a zažil,“ rozhovoril sa zjavne spokojný Jakub Bartek pre futbalnet.sk. Priznal, že v zime rokoval aj s inými klubmi: „Komunikoval som s viacerými klubmi, aj prvoligovými. Lenže bolo to iba o sondovaní. Bardejov bol priamočiary, neotáľal s rokovaním, stretol som sa trénerom, generálnym manažérom, aj majiteľom a prebrali sme všetky veci. Rokovania boli korektné, nebolo nad čím dlho rozmýšľať. Dohodli sme sa na poldruharočnom kontrakte."

Pre nekompromisného stopéra obľubujúceho tvrdú hru to je vôbec po prvýkrát v kariére, čo opustil Prešov. Pred šiestimi rokmi síce bol na skúške v českom Olomouci, no neuspel. „Sú to zmiešané pocity, lebo v materskom klube som zažil veľa vecí, aj príjemných a radostných. Na druhej strane som sa i tešil, lebo futbalový život prináša aj takéto skoky a zmeny. Takže som odchod privítal,“ vysvetlil pre zväzový portál Bartek a jedným dychom priznal to, čo už mnohí pred ním. Situácia v Tatrane ani zďaleka nebola ideálna.  

„Predtým fungovalo aspoň to, že chodili peniaze načas, potom to išlo dolu vodou a financie neboli mesiac, dva, tri. Nebolo to jednoduché a každému je ľúto, že to dospelo do tohto štádia. Lenže futbal nás živí, nie je čas, aby sme mohli ísť do roboty a mali z čoho žiť. Situácia bola preto neúnosná, veľa vecí prestalo fungovať. Nehovorím, že prvým dôvodom boli chýbajúce peniaze, ale problémy sa nabaľovali a už mnoho vecí nešlo tak ako malo. Ťahalo sa to dlhšie, no v ostatných mesiacoch sa problémy stupňovali,“ vraví narovinu 26-ročný obranca, ktorému Šarišania momentálne dlhujú tri výplaty: „Rieši sa to cez Úniu futbalových profesionálov, na čele ktorej stojí Ján Mucha. Únia už počas sviatkov kontaktovala klub, ale nič sa nedialo. Pritom sme chceli byť ústretoví, že nejaké dva týždne vydržíme. Mrzí ma, že sa tak Tatran zachoval práve voči hráčom, ktorí boli doteraz len jeho hráčmi a s futbalom začínali práve tam. Podľa mojich informácií chlapci, ktorí pokračujú v Tatrane, už nejaké peniaze dostali. Neviem, či všetko, ale pravdepodobne niečo áno. Je to smutné, že takýto postoj sa uplatnil voči nám, ktorí sme sa nerozhodli pokračovať v Prešove."

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk