ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Carroll ľutuje minulosť: Veľa som pil, pomohlo to častým zraneniam
zdroj: Andy Carroll a Martin Škrtel.

Carroll ľutuje minulosť: Veľa som pil, pomohlo to častým zraneniam

Keď dostanete vysokú loptu do šestnástky a Andy Carroll sa v nej nachádza, končí to zväčša gólom. Fyzicky ohromne silný anglický útočník je v hlavičkových súbojoch takmer nebrániteľný. Samozrejme, musí byť v prvom rade zdravotne v poriadku a to často nebýva. Tridsaťročný útočník toho viac premaródil než odohral, no verí, že stále v ňom zostal nenaplnený potenciál.

Nebol som pripravený opustiť Newcastle

Rodák z Gatesheadu futbalovo vyrástol v Newcastle United, v čierno-bielom pruhovanom drese debutoval v roku 2007 v Pohári UEFA už ako sedemnásťročný. Prvý gól strelil do siete Gianluigiho Buffona z Juventusu. Legendárny taliansky brankár mu vtedy predpovedal veľkú budúcnosť. Carroll do januára 2011 nasúkal v drese Magpies v 80 ligových zápasoch 31 gólov. Keď Liverpool hľadal náhradu za odchádzajúceho Fernanda Torresa, voľba padla na Carrolla a Uruguajčana Luisa Suáreza. Angličan by sa dnes možno rozhodol inak: „V Newcastle som to miloval. Bol som permanentkár, Newcastle bol môj klub. Mal som 22 rokov, nebol som pripravený na odchod. Prišlo to ako šok...“

Andy Carroll na Eure 2012 proti Švédsku strieľa jeden z dvoch gólov v drese Anglicka.

Carroll prestúpil za 35 miliónov libier. V poslednej hodine zimného prestupového obdobia sa stal najdrahším hráčom britskej histórie. A ôsmym najdrahším futbalistom sveta. Tvrdil, že klub ho prinútil odisť, aj keď podľa vedenia si prestup vyžiadal. Dostal číslo deväť po Torresovi, očakávania boli veľké. Kvôli zraneniu však debutoval až po vyše mesiaci a zdravie ho postupne limitovalo stále viac.

Svojej kariére dávam 6/10

Carrollovi nepomáhala ani zlá životospráva. „V minulosti som veľa pil. Bol som poškvrnený alkoholom a neužíval som si to. Pri pohľade do minulosti mám výčitky, alkohol napomáhal mojim častým zraneniam. To som starý ja. No teraz? Alkohol ma nezaujíma. Robím všetko, čo je potrebné. Správne sa stravujem, spím, trénujem,“ priznal Carroll otvorene v rozhovore s bývalým hráčom Liverpoolu či Tottenhamu Jamiem Redknappom. Bez siedmich centimetrov dvojmetrový útočník strelil za Liverpool behom roka a pol len šesť ligových gólov. Viac zásahov zaznamenal počas hosťovania vo West Hame v sezóne 2012/13 a tak prišiel do Londýna na riadny prestup.

zdroj: Andy Carroll po odchode z Newcastle ukázal už len náznaky futbalistu, akého v ňom videli v Newcastle United.

Carroll od leta 2012 nastúpil na polovicu ligových zápasov (125 z 251). Keď bol zdravý, vždy si zastal svoje miesto. Častá indispozícia hrotového hráča však podľa jeho trénerov nesúvisela len so smolou na zranenia. Podľa bývalého kouča West Hamu i anglickej reprezentácie Sama Allardyca nerobil počas fyzických tréningov a rehabilitácií dosť, aby zraneniam predišiel. „Teraz už viac počúvam rady fyzioterapeutov i mojej rodiny. Neznášam drinu vo fitku, no už sa tomu venujem viac. Vyskúšal som dokonca jogu,“ vravel útočník veriac, že ešte nepovedal posledné slovo: „Nespravil som všetko to, o čom viem, že dokážem. Je vo mne ďaleko viac. Deväťkrát som nastúpil za Anglicko, pričom vždy som si myslel, že môžem nastupovať pravidelne. Samozrejme, keď hrám svoju hru, keď som zdravý. Z toho, čo som vo svojej kariére dosiahol a čo som dosiahnuť mohol, by som si dal šesť bodov z desiatich.“ Tridsaťročný útočník v aktuálnom ročníku nastúpil za West Ham v lige na jedenásť zápasov. Len dvakrát v základnej zostave, pričom zatiaľ neskóroval.

Spoluhráčov z Liverpoolu si musel googliť
Dostať sa do Premier League je snom každého chlapca v Anglicku. Túžba niektorých hraničí až s obsesiou. Nie však u Andyho Carrolla, ktorý si v televízii nepozrie z opakovaných záberov ani vlastné góly. „Nerád pozerám futbal. Pritom moji rodičia dokážu pozerať jeden zápas v telke, druhý počúvať v rádiu a na notebooku sledovať aktuálne výsledky. Ja nič také doma nemám, pokiaľ neprídu na návštevu priatelia. Myslia si, že som zvláštny. Rozprávajú sa o hráčoch a ja premýšľam, o kom tá debata je. Tréner niekedy vytiahne zostavu súpera a ja premýšľam, ktorý z hráčov je stredný obranca a odkiaľ je. Keď som po prestupe letel z Newcastle do Liverpoolu, v helikoptére som si na mobile googlil, kto budú moji spoluhráči,“ priznal Carroll v rozhovore s Redknappom.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z klubu: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk