ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Roberto Baggio pre ProFutbal: Hamšík je hráč magnifico
zdroj: Marek Hamšík a Roberto Baggio.

Roberto Baggio pre ProFutbal: Hamšík je hráč magnifico

„Či Neapol získa s novým trénerom titul? To nezáleží od Carla Ancelottiho, no od toho, čo Neapolu dovolí Juventus,“ vtipne prognózovala talianska legenda Roberto Baggio v rozhovore pre ProFutbal.sk počas letnej návštevy Slovenska. A mal pravdu. Neapol má na druhej priečke v talianskej Serii A po 22 kolách suverénny jedenásťbodový náskok pred tretím Interom Miláno. Avšak, na vedúci Juventus stráca až deväť bodov. S držiteľom Zlatej lopty pre rok 1993 sme sa rozprávali aj o kapitánovi SSC Marekovi Hamšíkovi, ktorý je na odchode z Neapola do čínskeho Dalianu Yifang.

Jeden z najlepších za 30 rokov

„Hamšík je hráč ,magnifico´ (veľkolepý), akoby z inej planéty. Patrí medzi najlepších hráčov v Serii A za ostatných 30 rokov. Z pozície stredopoliara nastrieľal v Neapole stovku gólov. Pre históriu klubu znamená veľa,“ povedal ProFutbalu Baggio, ktorý za Taliansko v 56 stretnutiach nastrieľal 27 gólov. Ofenzívny stredopoliar či podhrotový útočník pôsobil vo Vicenze, Fiorentine, Juventuse, AC aj Interi Miláno, Bologni či Brescii. V poslednom zmienenom klube v roku 2004 ukončil kariéru. Rovnaké leto prišiel do tímu Hamšík zo Slovana Bratislava. Slovenský stredopoliar po troch rokoch zamieril do Neapola, kde odohral necelých dvanásť sezón. Baggio napriek svojej klubovej prelietavosti rozumie Hamšíkovej oddanosti značke SSC: „V Neapole našiel domov. Vybudoval si spojenie s klubom, mestom, ľuďmi, ktorí ho ,žerú´.“

Milan Škriniar zastavuje argentínsku hviezdu Juventusu Paula Dybalu.

Škriniar môže dorásť Maldiniho

Osemnásteho najlepšieho futbalistu 20. storočia podľa France Football sme konfrontovali aj s otázkou na slovenského stopéra milánskeho Interu Milana Škriniara. Žilinský odchovanec by sa v budúcnosti mohol stať najdrahším obrancom sveta, aj keď momentálne sa zo San Siro nikam nechystá. Baggia sme sa pýtali, či môže byť Škriniar nielen jeden z najdrahších, no i jeden z najlepších. Či môže dosiahnuť úroveň talianskych ikon nedávnych rokov Maldiniho alebo Nestu: „Ťažko s nimi porovnávať, hrali v inom období. Škriniar je na stopéra technicky výborne vybavený, mal fantastickú predchádzajúcu sezónu v Interi. Chýba mu ešte medzinárodná skúsenosť, no Milan nám ešte ukáže veľké veci. V budúcnosti môže byť osobnosťou ako spomenutí dvaja.“

zdroj: Baggio vo finále 1994 zahodil penaltu a Taliani stratili titul majstrov sveta na úkor Brazílie.

Tú penaltu som zahodil schválne

Baggio bol v roku 1993 najlepší i najdrahší hráč sveta. Po rokoch si však mnohí pri spomienke na jeho meno vybavia nepremenenú penaltu vo finálovom rozstrele na majstrovstvách sveta 1994. „Urobil som to naschvál, aby ľudia na mňa spomínali aj po rokoch,“ smial sa legendárny Talian. „Ten večer bol najhorší v mojom živote, keby sa tak dal vymazať... Ako chlapec som sníval o finále MS proti Brazílii. Po nepremenenej penalte sa sen zmenil na nočnú moru, z ktorej som sa dodnes neprebudil,“ dodal Baggio s kyslým úsmevom.

foto: tasr/ap
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk