ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druholigové Lipany ulovili exkanoniera Myjavy
zdroj: Róbert Fritz

Druholigové Lipany ulovili exkanoniera Myjavy

Nenechávajú nič na náhodu! Tréner druholigového nováčika ŠK Odeva Lipany Emil Jacko už po nevydarenej jesennej časti avizoval, že vedenie klubu robí všetko pre to, aby do kádra priviedlo kvalitného útočníka. To sa východniarom v týchto dňoch podarilo.

V sobotňajšom prípravnom zápase Lipany zdolali treťoligové Šarišské Michaľany 4:3. Za domácich nastúpil i skúsený útočník Peter Sládek, ktorý dokonca strelil dva góly. Pre denník Šport prezradil, že jarnú časť odohrá za Odevu. Rodák z Myjavy dlhšiu dobu žije s rodinou na východe republiky, aj preto bez váhania ponuku aktuálne trinásteho tímu druhej ligy prijal.

„Dohodli sme sa, že na pol roka Lipanom pomôžem. Ozvali sa mi aj iné kluby z východu, ale rozhodlo predovšetkým to, že bývame iba päť kilometrov od Lipian. Ponuku ŠK Odeva som uvítal, pretože cítim, že sa potrebujem rozohrať,“ nechal sa počuť 29-ročný zakončovateľ, ktorý sa v tíme stretol i s ďalšími hráčmi so skúsenosťami z najvyššej súťaže Jurajom Hovančíkom a Lukášom Janičom.

Peter Sládek
Peter Sládek bol dlhé roky oporou Myjavy, po odhlásení sa klubu z Fortuna ligy hrával v Poľsku i za Zlaté Moravce (foto: Jozef Bedej)

Odchovanec Myjavy ešte v mládežníckom veku hrával za Púchov a Slovácko, kde odštartoval svoju profesionálnu kariéru. V roku 2010 sa vrátil do rodného mesta, kde za šesť rokov nastrieľal v 163 dueloch 62 gólov. V sezóne 2013/2014 hosťoval v Oostende, o rok neskôr v Spartaku Trnava. Po odhlásení sa „kopaničiarov“ z Fortuna ligy odišiel do poľského Podbeskidzie Bielsko-Biala, kde mu však ruže nekvitli. Pol roka strávil Sládek na hosťovaní v Zlatých Moravciach, na jeseň pôsobil iba v rezerve Bielsko-Biala. 

V Lipanoch veria, že oživí najslabšiu ofenzívu druhej ligy (13 strelených gólov) a pomôže tímu k záchrane v celoštátnej súťaži. „Druhú ligu som už desať rokov nehral. Dobre viem, v akej situácii sa Lipany momentálne nachádzajú. Určite urobím všetko pre to, aby sa mužstvo dostalo zo zóny zostupu a aby som Lipanom dopomohol k záchrane v druhej lige,“ uzavrel pre denník Šport Peter Sládek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lipany

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk